Регулятор проводитиме моніторинг телекомпаній щодо трансляції ними російських фільмів і серіалів

09.04.2015

ГОЛОВА НАЦІОНАЛЬНОЇ РАДИ ЮРІЙ АРТЕМЕНКО ПІД ЧАС БРИФІНГУ НАДАВ РОЗ’ЯСНЕННЯ СТОСОВНО ДІЙ РЕГУЛЯТОРА З ДОТРИМАННЯ ТЕЛЕРАДІООРГАНІЗАЦІЯМИ ЗАКОНУ «ПРО ВНЕСЕННЯ ЗМІН ДО ДЕЯКИХ ЗАКОНІВ ПРО ЗАХИСТ ІНФОРМАЦІЙНОГО ТЕЛЕРАДІОПРОСТОРУ УКРАЇНИ», ОПУБЛІКОВАНОГО 6 КВІТНЯ 2015 РОКУ.

Голова Національної ради Юрій Артеменко під час брифінгу надав роз’яснення стосовно дій регулятора з дотримання телерадіоорганізаціями Закону «Про внесення змін до деяких законів про захист інформаційного телерадіопростору України», опублікованого 6 квітня цьогороку.

Враховуючи той факт, що штрафи з телеканалів у разі порушення нимизазначеного закону можуть стягуватися лише з 4 червня 2015 року, відповідний підрозділ Національної ради до цього часу проводитиме моніторинг та інформуватиме про це мовників.

Телеканали, за словами Юрія Артеменка, мають вдосталь часу, аби запобігти правопорушенням.

Згідно з нормами закону, штрафи накладатимуться в розмірі десяти мінімальних заробітних плат за кожен випадок, вчинений вперше, та у розмірі п’ятдесяти мінімальних заробітних плат за кожен наступний випадок.

Юридичному управлінню Національної ради доручено за два місяці розробити та опрацювати процедуру, відповідно до якої складатимуться акти правопорушень та передаватимуться в центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері кінематографії, – Держкіно.