Регулятор пропонує розширити дію законопроекту про обмеження передвиборної агітації та протидію прихованій рекламі на вибори всіх рівнів

24.09.2015

Національна рада 24 вересня затвердила пропозиції до проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обмеження передвиборної агітації та протидії прихованій рекламі» (реєстр. № 2474а-1 від 20.08.2015).

Заступник голови Національної ради Уляна Фещук повідомила, що Національна рада загалом підтримує цей законопроект, оскільки порівняно з попередніми він набагато кращий. У ньому розкрите поняття замовних матеріалів. «Проте законопроект вносить зміни тільки до закону про місцеві вибори, тому ми рекомендуємо розширити його дію на інші вибори – Президента України та народних депутатів» зазначила вона.

Також законопроект розширює повноваження Національної ради щодо застосування санкцій до мовників, які порушують виборче законодавство.  Відповідно ж до чинних законодавчих актів Національна рада може застосовувати санкції лише за порушення законодавства про телебачення і радіомовлення. Тому необхідно буде внести зміни до статті 72 Закону України «Про телебачення і радіомовлення».

Серед зауважень Національної ради і необхідність врегулювати питання реклами політичних партій під час проведення місцевих виборів. За словами Уляни Фещук, нині вже наявні зловживання політичними партіями, які ще до реєстрації розміщують свою рекламу як комерційну. З погляду закону про місцеві вибори ці партії не є суб’єктами виборчого процесу. А подібна реклама привертає увагу виборців і, таким чином, кандидати таких партій можуть набрати більше голосів. Висловлене регулятором зауваження до проекту закону передбачає рівні права для всіх учасників виборчого процесу.