Регулятор пропонує кінцевою датою використання радіотехнології аналогового телевізійного мовлення визначити 30 червня 2018 року

21.08.2015

РЕГУЛЯТОРНИЙ ОРГАН, РОЗГЛЯНУВШИ ПРОЕКТ ПОСТАНОВИ КАБІНЕТУ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ «ПРО ВНЕСЕННЯ ЗМІН ДО ПЛАНУ ВИКОРИСТАННЯ РАДІОЧАСТОТНОГО РЕСУРСУ УКРАЇНИ», ВИРІШИВ ЙОГО ПОГОДИТИ, ПРИ ЦЬОМУ СКОРИГУВАВШИ КІНЦЕВУ ДАТУ ВИКОРИСТАННЯ В УКРАЇНІ РАДІОТЕХНОЛОГІЇ АНАЛОГОВОГО ТЕЛЕВІЗІЙНОГО МОВЛЕННЯ.

Регуляторний орган, розглянувши проект постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Плану використання радіочастотного ресурсу України», вирішив його погодити, при цьому скоригувавши кінцеву дату використання в Україні радіотехнології аналогового телевізійного мовлення.

Член Національної ради Олег Черниш зауважив, що з пропозицією внести зміни до Плану використання радіочастотного ресурсу України, визначивши кінцевою датою використання аналогової технології 31 грудня 2018 року, до Адміністрації Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України зверталася саме Національна рада. Потреба коригувати раніше визначену в Плані дату, за його словами, є очевидною, оскільки Україна нині не готова вимикати аналог.

Водночас у процесі погодження зазначеного нормативно-правового акта в деяких зацікавлених органів виникли свої зауваження. Зокрема, НКРЗІ запропонувала такою датою визначити середину 2017 року. Заступник голови Національної ради Григорій Шверк повідомив, що нині в Європі в рамках Міжнародного союзу електрозв’язку відбувається перерахунок частот для вивільнення смуг першого і другого цифрових дивідендів. Тож перелік частот, які нині закріплені за Україною, може змінитися. Такі дії потребуватимуть нових узгоджень із сусідніми країнами і прорахунку власних мереж. Водночас Григорій Шверк висловив розуміння того, що багато-хто вважає, що аналогова технологія мовлення буде вимкнена саме у визначений день. Тому, щоб не розхолоджувати людей, вніс пропозицію дещо змінити цю кінцеву дату. Він наголосив, що аналогове мовлення може бути вимкнене і раніше – в будь-який час, коли країна буде до цього готовою.

Національна рада своїм рішенням підтримала пропозицію щодо визначення 30 червня 2018 року кінцевою датою використання радіотехнології аналогового телевізійного мовлення.

Остаточне рішення щодо дати вимкнення аналогового мовлення в Україні ухвалюватиме Кабінет Міністрів України.