Регулятор позапланово перевірить двох чернівецьких мовників

06.03.2020

На засіданні 6 березня Національна рада призначила позапланові виїзні перевірки  телеканалу «Блиск ФМ» (ТОВ «Міська телерадіокомпанія «ЧЕРНІВЦІ», м. Чернівці) і радіостанції «Говорять Вашківці» (Редакції радіомовлення Вашківецької міської ради, м. Вашківці Чернівецької обл.) Перевірка дозволить з’ясувати наявність у діяльності ліцензіатів порушень, ознаки яких зафіксував моніторинг Національної ради.    

8 лютого у мовленні «Блиск ФМ» було виявлено ознаки цілої низки порушень – частини другої статті 9, частини сьомої статті 27, частини восьмої статті 28 та пункту е) частини першої статті 59 Закону України «Про телебачення і радіомовлення». Зокрема, цього дня в проміжку часу між 07:00 та 14:00 частка пісень українською мовою в ефірі телеканалу становила 22,81%, тоді як відповідно до норм закону вона мала бути не менше 35%. Також фіксувалися недотримання умов ліцензії в частині програмної концепції мовлення, оскільки було зменшено  частку програм (передач) власного виробництва, обсяг розважальних передач та інформаційно-аналітичних і публіцистичних передач, а також зовсім не транслювалися передбачені ліцензією мовника культурно-мистецькі, науково-просвітницькі, дитячі передачі та аудіовізуальні твори, розраховані на дитячу аудиторію. Крім того, ефір телеканалу мав ознаки порушення вимог частин першої та другої статті 9 Закону України «Про рекламу», оскільки мовник поширював рекламу, яка не була відокремлена від інших програм/передач наприкінці реклами.

Відповідно до результатів  моніторингу за 14 лютого у мовленні радіостанції «Говорять Вашківці» так само фіксувалися ознаки недотримання визначеної програмної концепції мовлення в частині обсягу пісень державною мовою, поширених протягом доби. Так, ліцензія мовника передбачає їх частку у розмірі 100%, однак фактично цього дня в ефірі «Говорять Вашківці» обсяг пісень державної мовою становив 83,91%. Також у мовленні радіостанції було виявлено пісні: «Память» (о 14:12) та «Синева» (о 14:15) у виконанні ансамблю «Голубые береты», який входить до складу ансамблю пісні і танцю повітряно-десантних військ Міністерства оборони Російської Федерації. Трансляція відповідних музичних творів порушує абзац дев`ятий частини другої статті 6 Закону України «Про телебачення і радіомовлення».

Після перевірки мовників регулятор ухвалить відповідні законодавчим нормам рішення.