Регулятор після громадського обговорення затвердив зміни до Плану розвитку національного телерадіоінформаційного простору

08.12.2021

Національна рада на засіданні 8 грудня за результатами громадського обговорення затвердила Зміни до Плану розвитку національного телерадіоінформаційного простору. Їх буде подано до Міністерства юстиції України для державної реєстрації. Після проходження цієї процедури та оприлюднення в «Офіційному віснику України» документ буде розміщено на вебсайті Національної ради.

За словами голови робочої групи, члена Національної ради Олександра Ільяшенка, проєкт Змін до Плану розвитку було винесено для громадського обговорення 29 жовтня. Упродовж місяця до регуляторного органу пропозиції надіслали Індустріальний телевізійний комітет і Громадська рада, що діє при Національній раді. Їхні пропозиції були підтримані робочою групою, і, таким чином, була сформована остаточна версія документа.

Національна рада сприятиме розширенню наявних загальнонаціональних мультиплексів і створенню місцевих цифрових телеканалів, аби забезпечити цифровим телевізійним мовленням населення, що проживає на території тимчасово окупованого Криму та непідконтрольних органам державної влади територіях Донецької та Луганської областей.

Регулятор підтримує застосування знижки при нарахуванні ліцензійного збору за видачу ліцензії провайдерам програмної послуги, кабельним мовникам, радіокомпаніям та цифровим телерадімовникам на територіях з особливим режимом мовлення. Таке державне сприяння допоможе забезпечити населення у цих районах українським мовленням.

Також Зміни до Плану розвитку стосуються використання аналогової технології мовлення та дії відповідних ліцензій. Зокрема, у документі зазначається, що використання технології аналогового телевізійного мовлення відбувається для захисту інформаційного простору України на територіях населених пунктів, що межують з Російською Федерацією та тимчасово окупованими територіями України. Національна рада сприяє завершенню переходу на цифрове мовлення місцевими аналоговими мовниками, створюючи місцеві цифрові канали мовлення за наявності висновків Українського державного центру радіочастот.

Крім того, регулятор підтримує створення загальнонаціонального цифрового мультиплексу МХ-7 на базі Концерну РРТ.

Довідково. Статтею 21 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» визначено, що План розвитку національного телерадіоінформаційного простору – це нормативно-правовий документ, який розробляється Національною радою і затверджується її рішенням. На підставі Плану розвитку регулятор ухвалює рішення щодо створення та розвитку каналів мовлення, мереж мовлення та телемереж, які передбачають використання радіочастотного ресурсу України, визначає конкурсні умови та оголошує конкурси на отримання ліцензій на мовлення. План розвитку переглядається не рідше одного разу на рік.