Регулятор перевірить телеканал «КРТ» щодо мовлення у дні пам’яті

18.06.2020

18 червня Національна рада призначила позапланову перевірку ТОВ «Телестудія «Астра-ТБ» (супутниковий телеканал «КРТ»), м. Київ, на підставі моніторингів мовлення, які були проведені 8, 17 і 18 травня.

8 травня у передачі «Принцип Гольдарба» о 22:01 зафіксовано трансляцію пісні «День Победы» у виконанні Льва Лещенка. Прізвище цього співака міститься в Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці.

Абзацом десятим частини другої статті 6 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» заборонено трансляцію аудіовізуальних творів (фільмів, телепередач, крім інформаційних та інформаційно-аналітичних телепередач), одним із учасників яких є особа, внесена до цього Переліку.

Також у травні 2020 року в Україні відзначались пам’ятні дати: 17 травня – День пам’яті жертв політичних репресій, а 18 травня – День боротьби за права кримськотатарського народу і День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу.

Моніторингом Національної ради зафіксовано, що в ці дні о 12:00 в ефірі телеканалу «КРТ» не було оголошено хвилини мовчання із супроводженням звуку метронома. Це є ознакою порушення вимог пункту 4 Правил ведення мовлення на теле – і радіоканалах у дні трауру (скорботи, жалоби) та дні пам’яті, а також пунктів а), б) частини першої статті 59 Закону України «Про телебачення і радіомовлення»

Під час позапланової перевірки регулятор з’ясує, чи дотримався мовник зазначених правових норм. Перевірка буде проведена після завершення карантину.

Нагадаємо, раніше Національна рада призначила позапланові перевірки ТОВ «Телестудія «Астра-ТБ» через ознаки пропаганди агресії, розпалювання ворожнечі, посягання на права і свободи, порушення вимог щодо об’єктивної інформації у програмі «Прайм аналітика» Руслана Коцаби  і за ретрансляцію іноземної програми  телеканалу «С» (ЗАТ «СТВ», м. Мінськ, Республіка Білорусь).