Регулятор перевірить супутниковий телеканал «ДОНЕЧЧИНА•TV», «ДTV» із Краматорська

20.05.2021

Національна рада на засіданні 20 травня призначила позапланову безвиїзну перевірку КП «Регіональна телерадіокомпанія «Регіон – Донбас», м. Краматорськ Донецької обл. (логотип «ДОНЕЧЧИНА•TV», «ДTV»), у зв’язку із зафіксованими ознаками порушень умов ліцензії та норм чинного законодавства.

Моніторингом мовлення за 30 квітня цього року регулятор зафіксував у ефірі мовника  передачі, які транслювалися без назви, а також передачі «UKRLIFE TV ІНТЕРВ’Ю», «За лаштунками з Марією Дерев’ягіною», «Відкривай Німеччину» і «Армія сьогодні», у яких не було вказано імен авторів, назву й адресу виробника програми.

Крім того, моніторингом зафіксовано суттєві відхилення від програмної концепції, оскільки в ефірі ліцензіата цього дня не транслювалися культурно-мистецькі (за ліцензією їх має бути не менше 25 хв./добу), науково-просвітницькі (за ліцензією – не менше 20 хв./добу), розважальні (за ліцензією – не менше 5 год./добу), дитячі передачі (за ліцензією – не менше 16 хв./добу) і підбірка музичних творів (за ліцензією – не менше 1 год./добу). Було зменшено мінімальну частку національного аудіовізуального продукту до 17 год. 59 хв. 35 с./добу (за ліцензією – не менше 21 год./добу), натомість збільшено максимальну частку аудіовізуальної продукції іноземного виробництва (за ліцензією – не  більше 3 год./добу, фактично –
6 год. 00 хв. 25 с./добу). Також компанія змінила формат мовлення: за ліцензією – інформаційно – розважальний, фактично –  інформаційний, фільмопоказ. До того ж, моніторингом зафіксовано показ на екрані крім логотипу «ДОНЕЧЧИНА·TV», «ДTV», не передбачених ліцензією логотипів – «Радіо Свобода», «Голос Америки», «Deusche Welle», «Апостроф tv» і «UKRLIFE TV».

Також під час трансляції передачі «UKRLIFE TV ІНТЕРВ’Ю» на екрані в лівому верхньому кутку було розміщено найменування/знак спонсора – клініки «Призма». Крім того, передача не була означена за допомогою титрів чи дикторського тексту на початку та/або наприкінці.  

Оскільки в діяльності КП «Регіональна телерадіокомпанія «Регіон – Донбас» виявлено ознаки порушення частини п’ятої статті 6, частини сьомої статті 27, частини восьмої статті 28, частин першої та третьої статті 46, пункту а) частини першої і  пункту е) частини першої статті 59 Закону України «Про телебачення і радіомовлення», Національна рада з 21 червня по 2 липня цього року проведе позапланову безвиїзну перевірку компанії і за її результатами ухвалить відповідне рішення.