Регулятор перевірить радіостанцію «Best FM» щодо виконання частки пісень українською мовою

27.02.2020

Рішенням Національної ради 27 лютого ліцензіату ТОВ «Телерадіовидавнича компанія «КОМРА», м. Київ (позивні «Best FM») призначено позапланову виїзну перевірку. У діяльності мовника перевірятиметься дотримання законодавчих норм у частині поширення визначеної частки пісень українською мовою.

Моніторинг добового радіомовлення за 2 лютого 2020 року зафіксував, що в проміжку часу між 07:00 та 14:00 частка пісень українською мовою в ефірі «Best FM» становила 29,91%. Такий обсяг пісень суперечить законодавчій нормі та умовам ліцензії, якими передбачено, що частка пісень державною мовою, поширених протягом доби та у кожному проміжку часу, має становити в ефірі мовника не менше 35%.

Наявність у радіостанції «Best FM» порушень частини другої статті 9, частини сьомої статті 27, частини восьмої статті 28 та пункту а) частини першої статті 59 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» буде з’ясовуватися під час проведення позапланової виїзної перевірки. У разі їх підтвердження регулятор застосує до мовника санкцію, передбачену чинним законодавством.