Регулятор перевірить «NIKI junior» і «NIKI kids» через порушення у День пам’яті

14.01.2021

На засіданні 14 січня Національна рада призначила позапланові безвиїзні перевірки 2 телеканалам: ТОВ «Дитяче телебачення України» (логотип «NIKI kids»), м. Київ, ТОВ «Дитяче телебачення України» («NIKI junior»), м. Київ, через зафіксовані порушення Правил ведення мовлення на теле- і радіоканалах у дні трауру (скорботи, жалоби) та дні пам’яті.

 Згідно з Указом Президента України 28 листопада 2020 року в Україні відзначався День пам’яті жертв голодоморів. У цей день мовники мали дотримуватися Правил ведення мовлення на теле- і радіоканалах у дні трауру (скорботи, жалоби) та дні пам’яті. В ефірі «NIKI kids» у проміжку часу з 00.00 до 02.43 в ефірному часі не було розміщено інформації про день пам’яті.

Моніторинг ефіру телеканалу «NIKI junior» у цей день також зафіксував, що не транслювалася  інформація про день пам’яті у проміжку часу з 00.00 до 02.45. Крім того, о 12.00 не було оголошено хвилину мовчання із супроводженням звуку метронома.

Відповідно це є ознаками порушень вимог пункту 4 Правил ведення мовлення на теле- і радіоканалах у дні трауру (скорботи, жалоби) та дні пам’яті, пунктів а), б) частини першої статті 59 Закону України «Про телебачення і радіомовлення». Тому Національна рада призначила компаніям позапланові перевірки, які мають бути проведені у період із 28.01.2021 по 11.02.2021.

Обидва мовники мають надіслати Національній раді документи та матеріали, необхідні для проведення перевірок, та письмові пояснення, які сприятимуть об’єктивній оцінці їх діяльності, оскільки перевірки безвиїзні.