Регулятор переніс розгляд питання компанії «Зеонбуд»

21.05.2015

Національна рада, розглянувши 21 травня результати позапланової перевірки ТОВ «Зеонбуд», ухвалила перенести це питання на наступне засідання.

Позапланова перевірка була призначена у зв’язку з припиненням 1 квітня цього року надання компанією «Зеонбуд» послуг провайдера програмної послуги низці телекомпаній, що є порушенням умов ліцензії. Телерадіоорганізаціям, програм якихіз зазначених причинне було в ефірі, Національна рада також призначила позапланові перевірки.

Під час розгляду питання наголошувалося на юридичних колізіях, які виникли між двома документами – умовами ліцензії провайдера програмної послуги і договорі, який укладено товариством «Зеонбуд» і телемовниками, що отримали ліцензії на мовлення в загальнонаціональній багатоканальній цифровій мережі МХ-1, МХ-2, МХ-3, МХ-5. У договорі є пункт, яким передбачено, що провайдер може припинити надання послуги у разі несплати телекомпанією рахунків за розповсюдження сигналу.

Результати перевірки ТОВ «Зеонбуд» розглядалисяза присутності представників телекомпаній, однак результативного рішення ухвалено не було.

Натомість питання про перевірки телерадіоорганізацій мали одностайне голосування членів Національної ради. Рішеннями регулятора результати перевірок цифрових мовників, що були призначені через вимкнення подачі сигналу ТОВ «Зеонбуд», узяті до відома.

Члени Національної ради наголошували на тому, що мовникам і провайдеру необхідно вести відкритий діалог і знаходити компромісні рішення. Регулятор готовий стати тим майданчиком, на якому можуть тривати дискусії та ухвалюватися спільні рішення.