Регулятор оновив склад Наглядової ради НСТУ

10.02.2022

Національна рада на засіданні 10 лютого внесла зміни до складу Наглядової ради АТ «Національна суспільна телерадіокомпанія України». Її членом повторно став переможець конференції громадських організацій у правозахисній сфері Олександр Павліченко. Тепер Наглядова рада суспільного мовника сформована повністю.

Олександра Павліченка переобрали членом Наглядової ради 25 січня на конференції громадських об’єднань та асоціацій, що діють у правозахисній сфері. Серед шести кандидатів за результатами рейтингового голосування він набрав найбільшу кількість балів – 100.

Попередні повноваження Олександра Павліченка як члена Наглядової ради НСТУ завершилися 6 грудня 2021 року, однак він продовжував їх виконувати відповідно до пункту 6 статті 8 Закону України «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України».  

Конференція у правозахисній сфері була останньою, на якій переобиралися члени Наглядової ради суспільного мовника. Таким чином, склад Наглядової ради НСТУ повністю оновлено.

Загалом процес ротації першого складу Наглядової ради тривав у 2020 – 2021 роках. У цей період проведено 8 конференцій громадських організацій від різних суспільних сфер і на них рейтинговим голосуванням визначено представників у Наглядову раду від громадськості. Також в оновлену Наглядову раду увійшли 7 нових членів від Парламенту ІХ скликання. Відповідно у лютому 2021 року оновлено склад Наглядової ради НСТУ.

До складу Наглядової ради суспільного мовника входить 16 осіб: 9 – представляють громадськість, а 7 – делеговані парламентськими фракціями і групами.