Регулятор окреслив головні завдання своїм представникам у областях

27.05.2015

27 травня завершився триденний семінар «Регуляторні повноваження Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення. Європейський досвід», який проходив у рамках програми Ради Європи і Європейського Союзу «Зміцнення інформаційного суспільства в Україні».

Його учасники ознайомилися з європейським досвідом у питаннях впровадження цифрового мовлення, захисту інформаційного простору від пропагандистських інтервенцій, діяльності суспільних мовників.

Велику увагу було приділено практичній організації роботи в регіонах. Голова та члени Національної ради окреслили представникам основнізавдання, які нині стоять перед Національною радою, та вимоги, які є до всіх працівників регуляторного органу. Це – оперативність у виконанні завдань, чітке дотримання законодавчих вимог і актів Національної ради, ініціативність і небайдужість.

Представники Національної ради в областях оновили знання з питань організації моніторингу діяльності телерадіомовників та провайдерів програмної послуги. Актуальною темою стали нові особливості контролю за діяльністю ліцензіатів в умовах дерегулювання галузі, перші приклади якої вже започатковані Національною радою. Велику увагу приділено також завданням із захисту інформаційної безпеки країни.

Учасники аналізували оптимальні практики організації перевірок та юридичні аспекти їх проведення. Отримали настанови з коректного використання програмного забезпечення тощо.

Наочно було продемонстровано можливості моніторингового центу Національної ради й усі особливості цього складного технологічного процесу.

Ці навчання стали особливо корисними з огляду на те, що склад представників регуляторного органу віднедавна суттєво оновився. Учасниками навчальних програм були й ті службовці, які працюють у регіонах тривалий час, і ті, що нещодавно призначені. Це дозволило забезпечити обмін досвідом та поділитися новими ідеями.