Регулятор оголосив попередження телерадіокомпанії «Жасмін»

05.12.2019

Національна рада на засіданні 5 грудня розглянула матеріали планової перевірки КП «Жашківська телерадіокомпанія «Жасмін», м. Жашків Черкаської обл. (ефірне мовлення, логотип «ОЖ») та застосувала до мовника санкцію «оголошення попередження».

Підставою для такого рішення стало несвоєчасне подання (а точніше – неподання) компанією заяви про переоформлення ліцензії у зв’язку зі зміною відомостей про органи управління. У мовника змінився директор,  за ліцензією – Гондарук Ж.Д., фактично –  Вікторук Т.П., і склад редакційної ради: за ліцензією – Лотецька Л.В., Гондарук Ж.Д., фактично – Вікторук Т.П., Косенюк О.Ю. (зміни відбулися 25.12.2015 та 03.04.2018). Цю інформацію було встановлено лише під час перевірки мовника.

Ліцензіат порушив частину 4 статті 35 Закону України «Про телебачення і радіомовлення», яка зобов’язує мовників протягом 30 днів з моменту зміни відомостей про органи управління подавати заяву на переоформлення ліцензії.

Регулятор  через такі порушення міг би звернутися до  суду з позовом про анулювання ліцензії телерадіокомпанії, але зваживши на ту обставину, що це невеликий місцевий мовник, застосувала м’якшу санкцію – «оголошення попередження».