Регулятор оголосив попередження телеканалу «Z ZIK» за порушення мовлення в День Героїв Небесної Сотні та в День 75-х роковин з часу Корюківської трагедії

18.05.2018

Розглянувши результати позапланової перевірки ТОВ «Телерадіокомпанія «Нові комунікації», м. Львів, (логотип «Z ZIK») Національна рада 17 травня  на своєму засіданні визнала порушення каналом вимог Правил мовлення у загальнодержавні Дні пам’яті та застосувала до нього санкцію «попередження».

Результати проведеного моніторингу мовлення «Z ZIK» за 20 лютого та 1 березня 2018 року  стали підставою для призначення регулятором позапланової перевірки діяльності компанії. Оскільки у ці дні, коли в Україні відзначалися пам’ятні дати – День Героїв Небесної Сотні (20 лютого) та 75-ті роковини з часу Корюківської трагедії (1 березня), в ефірі мовника було зафіксовано ознаку порушення затверджених Правил ведення мовлення у дні трауру (скорботи, жалоби) та дні пам’яті.

У процесі виїзної перевірки Національна рада додатково з’ясувала, що 20 лютого та 1 березня 2018 року в проміжку ефірного часу з 00:00 до 07:00 телеканал «Z ZIK» не транслював мінімум раз на дві години інформацію про День пам’яті, як встановлено регуляторним актом.

Враховуючи підсумки позапланової перевірки, а також заслухавши пояснення уповноваженого представника компанії, національний регулятор оголосив львівській  телекомпанії попередження.

Національна рада нагадує мовникам про необхідність ставитись із повагою до вшанування трагічних сторінок в історії як окремих спільнот, так і всієї держави в цілому. Вчергове закликаємо не порушувати Правил ведення мовлення на теле- і радіоканалах у дні трауру (скорботи, жалоби) та дні пам’яті.

Для уникнення порушень цих Правил рекомендуємо ознайомитися на сайті Національної ради з повним переліком пам’ятних дат України та в подальшому формувати ефірну сітку мовлення вже з їх урахуванням.