Регулятор оголосить два нові конкурси для місцевого мовлення

20.02.2020

20 лютого Національна рада на засіданні вирішила виставити на конкурс для розвитку місцевого радіомовлення 11 FM-частот у 8-ми областях України, а для розвитку місцевого цифрового телебачення – 4 програми на 47 ТВК у Кременчуці Полтавської області. Оголошення про початок конкурсу незабаром будуть опубліковані в газеті «Голос України».

Для освоєння радіопростору запропоновані дві частоти в Нікополі Дніпропетровської області, частоти у Винарівці і Дибинцях Київської області, Голованівську Кіровоградської області, Шостці Сумської області, Близнюках Харківської області, Каневі Черкаської області, Новодністровську Чернівецької області і Вертіївці та Седневі Чернігівської області. Потужність передавачів становитиме від 0,03 до 1 кВт.

Вимогами до програмної концепції передбачено, що в загальному обсязі власного мовлення не менше як 15 відсотків мають становити передачі місцевої тематики, зокрема інформаційного, публіцистичного, освітнього спрямування. Дозволено ретрансляція програм Суспільного мовлення і програм Центральної телерадіостудії Міністерства оборони України («Армія FM – військове радіо»).

Для того, щоб забезпечити мовлення місцевих телекомпаній у цифровому стандарті DVB-T2 (MPEG-4), Національна рада пропонує на конкурс 4 програми на 47 телевізійному каналі у Кременчуці Полтавської області. Мовитимуть тут організації 24 години на добу. Вимогами до програмної концепції рекомендовано розміщення соціально важливих та інформаційних програм місцевої тематики.