Регулятор оголошує чотири конкурси на мовлення – для аудіальних і аудіовізуальних медіа

11.08.2023

Одразу чотири конкурси на мовлення оголосила Національна рада, затвердивши умови для усіх конкурсів. Вони будуть проведені для цифрових телевізійних мовників і для загальнонаціональних та регіональних FM-мовників.

Усі заяви і документи до них щодо участі в конкурсах можна подавати в паперовій формі – на юридичну адресу Національної ради: 01601, м. Київ, вул. Прорізна, буд. 2, або в електронній формі на електронну пошту Національної ради: nrada@nrada.gov.ua.

  • Конкурс на мовлення на вільних каналах в багатоканальних мережах МХ-1, МХ-2 і МХ-5.

У конкурсі беруть участь одна програма в МХ-1, чотири програми в МХ-2 і одна програма в МХ-5. Територіальна категорія мовлення – загальнонаціональне  мовлення. Постачальником електронних комунікаційних послуг для потреб мовлення з використанням радіочастотного спектра є ТОВ «Зеонбуд».

Умовами ліцензії передбачено, що у програмній концепції обсяг національного продукту має становити не менше ніж 60 відсотків загального тижневого обсягу мовлення; заборонена ретрансляція програм інших суб’єктів у сфері аудіовізуальних медіа.

Заяви на участь у конкурсі можна подавати до 12.10.2023 (18:00). Граничний термін розгляду заяв – 10.01.2024.

  • Конкурс на мовлення в ефірних багатоканальних електронних комунікаційних мережах стандарту DVB-T2 (MPEG-4) – 47 ТВК у м. Першотравенську (Миколаївці) Дніпропетровської області і 44 ТВК у м. Коломиї (Дебеславцях) Івано-Франківської області.

Це конкурс на місцеве мовлення. В умовах ліцензії визначено, що:

– обсяг національного продукту має становити не менше ніж 60 відсотків загального тижневого обсягу мовлення;

– в загальному обсязі тижневого мовлення не менше 5 відсотків мають становити соціально важливі та інформаційні програми місцевої тематики.

Заяви на участь у конкурсі приймаються до 03.11.2023 (18:00). Граничний термін розгляду заяв – 01.02.2024.

  • Конкурс на місцеве, регіональне мовлення (для розвитку місцевих і регіональних мереж).

На цей конкурс пропонується 26 FM-частот у Вінницькій, Волинській, Житомирській, Івано-Франківській, Київській, Львівській, Одеській, Рівненській, Тернопільській і Харківській областях.

Умовами ліцензії визначено вимоги забезпечувати не менше ніж 100 відсотків тижневого обсягу ведення програм, у тому числі новинно-аналітичних блоків, розважальних програм (ведучими, дикторами радіопрограм) державною мовою. Рекомендовано розміщення інформаційних програм з регіональною та місцевою тематикою. 

Заяви на участь у конкурсі приймаються до 20.10.2023 (18:00). Граничний термін розгляду заяв на участь у конкурсі – 18.01.2024.

  • Конкурс на загальнонаціональне мовлення (для розвитку загальнонаціональних мереж).

У цьому конкурсі виставлено 12 FM-частот для організації загальнонаціонального мовлення (для розвитку загальнонаціональних мереж) у семи областях країни.

Конкурсом визначено вимоги до програмної концепції:

– обов’язкове розміщення соціально важливих програм; 

– забезпечувати частку пісень (музичних творів з текстом) державною мовою в обсязі не менше ніж 45 відсотків загального обсягу пісень, поширених упродовж доби, а також не менше ніж 45 відсотків загального обсягу пісень, поширених у кожному проміжку часу між 7 годиною та 14 годиною і між 15 годиною та 22 годиною.

Подавати заяви на участь у конкурсі можна до 30.10.2023 (18:00). Граничний термін розгляду заяв – 28.01.2024.

Докладніше ознайомитися з вимогами до заповнення документів, умовами конкурсів та іншою інформацією щодо них можна за посиланням.