Регулятор не скасував попередження супутниковому телеканалу «ATR T»

02.09.2021

Національна рада відмовила ТОВ «Телевізійна компанія «Атлант-СВ» (супутникове мовлення, логотип «ATR T») м. Київ, у скасуванні санкції «оголошення попередження». Таке рішення члени регуляторного органу ухвалили на засіданні 2 вересня.

Санкцію до мовника було застосовано 29 липня цього року через зміну формату мовлення та недотримання програмної концепції. Окрім того, адреса студії, як засвідчила проведена 18 червня планова виїзна перевірка, не відповідала зазначеній в ліцензії.

Крім цього, товариство змінило формат мовлення з інформаційно-просвітницького на культурологічно-просвітницький, водночас зменшивши обсяг інформаційно-аналітичних і публіцистичних передач. До того ж, не транслювалися взагалі дитячі передачі.

Оскільки відповідно до пункту 3 розділу III Положення про скасування санкції «оголошення попередження», застосованої Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення за порушення умов ліцензії та законодавства України телерадіоорганізаціями і провайдерами програмної послуги, на момент розгляду заяви про скасування попередження до закінчення строку дії ліцензії товариства залишається менше одного року і з часу застосування регулятором санкції теж минуло менше одного року, члени Національної ради ухвалили рішення відмовити ТОВ «Телевізійна компанія «Атлант-СВ» у її скасуванні.

Члени Національної ради вислухали  пояснення представників компанії, які повідомили, що вже усунули порушення, які були викликані браком фінансування, і пояснили, що не можуть задовольнити цю заяву компанії, бо це суперечитиме вимогам цього Положення. Також було наголошено, що під час  продовження ліцензії «ATR T» регулятор врахує всі обставини, за яких було ухвалено рішення про попередження, і воно не впливатиме на голосування про продовження дії ліцензії.

Національна рада закликає ліцензіатів до уважного вивчення всіх вимог Положення про скасування санкції «оголошення попередження», ознайомитися з ним можна за посиланням.