Регулятор не продовжив цифрової ліцензії телерадіокомпанії «ХЕРСОН ПЛЮС»

13.09.2018

Для винесення такого рішення Національна рада мала вагомі причини – мовник з великим запізненням подав заяву на продовження терміну дії ліцензії, а також веде мовлення не в усіх населених пунктах, які зазначені в його дозвільних документах.

Тому, розглянувши заяву ТОВ «Телерадіокомпанія Херсон плюс», (логотип «ХЕРСОН ПЛЮС») м. Херсон, про продовження строку дії ліцензії на багатоканальне місцеве телебачення в мультиплексі МХ-5, (6 каналів), Національна рада, керуючись статтями 23, 24, 33 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» та статтями 14, 17, 18, 24 Закону України «Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення», на підставі пункту «а» частини сьомої статті 33 Закону України «Про телебачення і радіомовлення», відмовила йому в продовженні строку дії ліцензії. Члени Національної ради одноголосно проголосували за це рішення.

Відповідно до поданих ТОВ «Телерадіокомпанія Херсон плюс» документів, його заява на продовження терміну дії ліцензії надійшла до регуляторного органу на 128 днів пізніше, ніж це передбачено законом (за 180 днів до закінчення строку дії ліцензії). Під час обговорення питання члени Національної ради висловили зауваження, що мовник так і не розпочав цифрового мовлення в усіх населених пунктах, які передбачені його ліцензією, а це території, що межують з окупованим Кримом. Так, «ХЕРСОН ПЛЮС»  мав би мовити, окрім Херсона, ще й у с. Василівці, м. Генічеську, смт Нижніх Сірогозах, смт Новотроїцькому і м. Чаплинці.

Другим пунктом цього рішення регулятор доручив управлінню радіочастотного ресурсу та технічного контролю врахувати його під час підготовки матеріалів щодо оголошення конкурсу на отримання ліцензії на багатоканальне телебачення в багатоканальній телемережі МХ-5 у Херсонській області.