15 жовтня Національна рада на виконання постанови Львівського апеляційного адміністративного суду повторно розглянула заяву ТОВ «Телемережі України», м. Луцьк, щодо видачі ліцензії провайдера програмної послуги з використанням цифрової багатоканальної телемережі МХ-4 на територію всієї країни. Зважаючи на низку обставин, регулятор вирішив залишити заяву без розгляду.
Вперше компанія звернулася до Національної ради з таким проханням 3 квітня 2015 року. Однак рішенням регуляторного органу від 07.05.2015 № 685 цю заяву було залишено без розгляду з посиланням на те, що Національна рада не оголошувала пропозицій щодо розбудови цифрової багатоканальної телемережі МХ-4.
Це рішення ліцензіат оскаржив у суді, і постановою Волинського окружного адміністративного суду від 02.07.2015 йому було відмовлено в задоволенні позовних вимог, оскільки не були підтверджені обставини щодо порушення відповідачем прав, свобод та інтересів позивача.
Далі справу розглядав Львівський апеляційний адміністративний суд, який своєю постановою від 01.02.2016 апеляційну скаргу ТОВ «Телемережі України» задовольнив частково. Зокрема, було скасовано постанову Волинського окружного адміністративного суду, визнано протиправним і скасовано рішення Національної ради від 07.05.2015 № 685, а Національну раду зобов’язано повторно розглянути заяву компанії.
Постановою Верховного Суду від 25.06.2020 касаційну скаргу Національної ради залишено без задоволення. Постанову Львівського апеляційного адміністративного суду від 01.02.2016 у справі № 803/1399/15-а залишено без змін.
10 серпня 2020 року Національна рада надіслала листа до ДП «Український державний центр радіочастот» із проханням повідомити про наявність/нестачу радіочастотного ресурсу (присвоєнь) для створення загальнонаціональної багатоканальної ефірної телемережі МХ-4 (стандарт DVB-T, DVB-T2) і надати Національній раді висновки щодо можливості й умов користування радіочастотним ресурсом України для потреб телерадіомовлення для створення такої телемережі. У відповідь УДЦР повідомив, що наявного на сьогодні радіочастотного ресурсу України в смузі радіочастот 470 – 694 МГц недостатньо для створення в Україні повноцінної багатоканальної телемережі цифрового наземного телевізійного мовлення (ЦНТВМ) для загальнонаціонального мультиплексу МХ-4.
Зважаючи на ці обставини, регуляторний орган вирішила залишити заяву ТОВ «Телекомпанія «Телемережі України» про видачу ліцензії провайдера програмної послуги з використанням цифрової багатоканальної телемережі МХ-4 без розгляду.