Регулятор констатує – День пам’яті 12 вересня гідно вшанований у телерадіоефірі

16.09.2021

Усі перевірені телерадіокомпанії інформували суспільство про День пам’яті українців – жертв примусового виселення з Лемківщини, Надсяння, Холмщини, Південного Підляшшя, Любачівщини, Західної Бойківщини у 1944 – 1951 роках. Про це на засіданні 16 вересня повідомив член Національної ради Максим Онопрієнко.

12 вересня Україна згадувала українців, які постраждали у процесі депортації у 1944 – 1951 роках.  Цього дня телерадіоорганізації мали дотримуватися Правил мовлення у дні трауру (скорботи, жалоби) та дні пам’яті.  Національна рада провела моніторинг, аби перевірити, чи внесли ліцензіати зміни до програм теле- і радіопередач.

«Ми промоніторили ефір 33-х телеканалів та 14 радіостанцій, і нині можемо констатувати, що 12 вересня всі зазначені ліцензіати адаптували свої ефіри і програми до вшанування  українців  жертв примусового виселення», – відзначив Максим Онопрієнко. За останній місяць ми вже вдруге спостерігаємо відповідальне ставлення мовників до вшанування пам’ятних днів і це надзвичайно позитивна тенденція, підсумував він.

Нагадаємо, 29 серпня  переважна більшість телерадіокомпаній так само виконала всі вимоги й гідно відзначили пам’ять захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність нашої держави. Про це Максим Онопрієнко інформував на засіданні 2 вересня.