Регулятор до 12 грудня приймає заяви громадських організацій до складу Громадської ради

13.11.2020

Із 13 листопада розпочинається прийом пропозицій від громадськості стосовно кандидатур до складу Громадської ради при Національній раді. Подавати кандидатури можна упродовж місяця – до 12 грудня.

У зв’язку із закінченням терміну повноважень нинішнього складу Громадської ради (затвердженого 6 грудня 2018 року) Національна рада ухвалила рішення про оголошення  з 13 листопада 2020 року прийому пропозицій щодо кандидатур до нового складу Громадської ради.

До дорадчого органу, що діє при Національній раді, можуть входити представники професійних недержавних неприбуткових організацій, асоціацій, які легалізовані в установленому законодавством порядку, а також авторитетні фахівці сфери, яка стосується предмету регулювання Національної ради. Право висування претендентів у члени Громадської ради реалізується громадянами через організації або шляхом самовисування в порядку, передбаченому Положенням про Громадську раду при Національній раді України з питань телебачення і радіомовлення. Членом Громадської ради від організації може бути її керівник або інший уповноважений представник. Термін повноважень Громадської ради – два роки.

Щоб подати кандидатуру до складу Громадської ради, претендент у члени Громадської ради надсилає до регуляторного органу відповідну письмову заяву організації або кандидата-самовисуванця, в якій зазначаються основні напрями та досвід діяльності в інформаційній сфері.

Заяву потрібно надсилати на офіційну електронну адресу nrada@nrada.gov.ua із зазначенням теми: «Громадська рада».

Склад Громадської ради обирається на засіданні Національної ради шляхом рейтингового голосування. Загальна кількість членів Громадської ради встановлюється рішенням Національної ради, проте не може перевищувати 15 осіб.

З основними завданнями, принципами і напрямами діяльності Громадської ради, а також з особливостями організації її роботи можна докладніше ознайомитися у Положенні про Громадську раду.

До затвердження нового складу дорадчого органу Громадська рада нинішнього складу продовжуватиме свою роботу.