Регіональним мовникам, що всупереч ліцензіям мовлять із логотипом «112 Україна», відмовлено у переоформленні ліцензій

03.11.2016

3 листопада Національна рада розглянула заяви п’яти регіональних компаній, що мовлять у багатоканальній цифровій телемережі МХ-5 – «Аріадна ТВ», «Лідер ТВ», «Партнер ТВ», «ТВ Вибір», «Новий формат ТВ» – про переоформлення їхніх ліцензій у частині програмних концепцій та відмовила у їх задоволенні.

Усі зазначені компанії отримали ліцензії на регіональне мовлення в багатоканальній мережі МХ-5 під час конкурсу. Вони багаторазово, щомісяця подають до регуляторного органу заяви про внесення змін до своїх ліцензій, фактично ототожнюючи їх з програмною концепцією супутникового телеканалу «112 Україна». Тим самим ці регіональні мовники відмовляються транслювати програми і передачі, з якими вони перемогли у конкурсі (місцеві новини, дитячий контент тощо). Регуляторний орган не може піти назустріч цим телекомпаніям, оскільки буде порушено баланс мовлення у п’яти регіонах України, де ці компанії виграли частоти.

Представники зазначених мовників уникають діалогу з Національною радою, не з’являються на засідання і не отримують кореспонденції, рішення щодо переоформлення ліцензій компанії оскаржують у суді. Як повідомлялося раніше, судами першої та апеляційної інстанцій рішення Національної ради від 8 жовтня і 31 серпня 2015 року щодо відмови у переоформленні ліцензії на мовлення у зв’язку із зміною програмної концепції ТОВ «ТВ Вибір», ТОВ «Лідер ТВ», ТОВ «Аріадна ТВ», ТОВ «Новий формат ТВ», ТОВ «Партнер ТВ» визнано правомірними і такими, що відповідають вимогам законодавства.