Регіональним компаніям, що мовлять під емблемою «112 Україна», оголошено попередження за порушення програмної концепції мовлення

22.03.2018

П’ятьом телекомпаніям, що мовлять у багатоканальній телемережі МХ-5 під емблемою «112 Україна» – «Новий формат ТВ», «Аріадна ТВ», «Партнер ТВ», «ТВ Вибір», «Лідер ТВ» – оголошено попередження через порушення програмної концепції мовлення, зміну формату та логотипа. Відповідне рішення Національна рада ухвалила на засіданні 22 березня.

Планові перевірки компаній, проведені 28 лютого на підставі моніторингів 14 лютого, зафіксували низку порушень норм чинного законодавства й умов ліцензій мовників.

Зокрема, ліцензіати порушили частини першу та третю статті 46 Закону України «Про телебачення і радіомовлення», оскільки їх вихідні дані (логотип) не відповідають умовам, зазначеним у ліцензії. Усі зазначені регіональні компанії мовлять з однаковим логотипом «112 Україна», хоча за ліцензією логотип мав би виглядати як назва компанії зі словами «емблема «112 Україна».

Також виявлено зміну формату мовлення: замість розважально-інформаційного з фільмопоказом компанії фактично мовлять у інформаційному форматі, що свідчить про порушення частини сьомої статті 27 зазначеного вище закону.

Порушення програмної концепції мовлення (частини восьмої статті 28 Закону України «Про телебачення і радіомовлення») стосувалися таких фактів: відсутні культурно-мистецькі, науково-просвітницькі, розважальні та музичні, дитячі передачі та аудіовізуальні твори, розраховані на дитячу аудиторію і фільмопоказ; збільшено обсяг інформаційно-аналітичних передач: за ліцензією – 2 год. 30 хв/добу, фактично – 23 год. 41 хв./добу.

Зважаючи на виявлені порушення, «Аріадна ТВ», «Новий формат ТВ», «Партнер ТВ», «ТВ Вибір», «Лідер ТВ» оголошено попередження. Ліцензіатів зобов’язано протягом місяця привести свою діяльність у відповідність до вимог чинного законодавства.

Також компаніям було відмовлено в переоформленні ліцензій в частині зміни програмних концепцій, оскільки у разі задоволення заяв, було б порушено умову конкурсу на регіональне мовлення.