Регіонального мовника «РАІ» оштрафовано за неусунення порушень

28.03.2019

Національна рада під час засідання 28 березня оштрафувала ПП «Телекомпанія «РАІ», м. Бурштин Івано-Франківської обл. (позивні «РАІ»), через неусунення компанією порушень умов ліцензії у частині програмної концепції в установлені терміни після оголошення попередження.

Планова виїзна перевірки ліцензіата, проведена 9 листопада, виявила недотримання частини сьомої статті 27 та частини восьмої статті 28 Закону України «Про телебачення і радіомовлення», оскільки компанія порушила програмну концепцію мовлення. Тому Національна рада застосувала до «РАІ» санкцію «оголошення попередження». Водночас ліцензіата було зобов’язано  протягом місяця з дня ухвалення рішення привести свою діяльність у відповідність до вимог чинного законодавства.

Аби переконатися у виконанні мовником цих зобов’язань, було проведено позапланову перевірку, яка зафіксувала, що компанія не виправила порушень. Фактичні показники програмної концепції мовлення не відповідають зазначеним у ліцензії, оскільки зменшено частку програм власного виробництва та змінено формат мовлення. Частка програм власного виробництва: за ліцензією – 24 год./добу, фактично – 21 год. 53 хв.; формат мовлення: за ліцензією – розважально-культурологічний, фактично – розважально-інформаційний; за ліцензією в загальному обсязі власного мовлення не менше 15% мають становити інформаційні передачі місцевої тематики, фактично інформаційних передач місцевої тематики немає.

Неусунення ліцензіатом порушень умов ліцензії у частині програмної концепції в установлені Національною радою терміни після оголошення попередження згідно з частиною дев’ятою статті 72 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» є підставою для стягнення штрафу у розмірі 5% ліцензійного збору і становить 494,66 грн.

Регулятор зобов’язав мовника у тридцятиденний термін сплатити штраф до Державного бюджету і протягом місяця увідповіднити свою діяльність вимогам чинного законодавства і умовам ліцензії.