Заступник генеральної директорки ЮНЕСКО з питань комунікації та інформації Тауфік Джелассі у відповідь на звернення Національного комітету IFAP України щодо припинення мовлення покровського телеканалу через ракетні удари росії запевнив у подальшій підтримці українських медіа. Наразі ЮНЕСКО проводить дослідження для оцінки потреб медіасектору України та готова посилити допомогу постраждалим медіа.
У заяві Національного комітету IFAP України йшлося про те, що 16 вересня прямим влучанням ракети було повністю зруйновано будівлю телеканалу «Капрі» в Покровську Донецької області. Команда каналу була змушена переїхати в більш безпечні регіони, оскільки студія розташована поблизу лінії фронту. Колектив ще деякий час забезпечував дистанційне мовлення, однак був вимушений евакуювати обладнання та припинити мовлення. Унаслідок цього близько 500 тисяч жителів регіону втратили доступ до місцевого телемовлення.
Комітет закликав зміцнити зусилля з відбудови пошкодженої медіаінфраструктури та підтримки українських журналістів.
«Постійна підтримка ЮНЕСКО журналістів та внесок ЮНЕСКО у відбудову пошкодженої медіаінфраструктури в Україні будуть важливими зусиллями для сприяння доступу до інформації в глобальному контексті», – звернувся Комітет IFAP.
Тауфік Джелассі у своєму листі наголосив також, що ЮНЕСКО уважно стежить за ситуацією, зокрема за випадками насильства проти журналістів. Організація вже надає підтримку через тренінги з безпеки, постачання обладнання, гранти та інші заходи.
«Національний комітет Програми ЮНЕСКО IFAP продовжить комунікацію з партнерами задля відновлення можливостей українських медійників надавати громадянам якісну інформацію та забезпечувати для них це фундаментальне право, на яке зазіхає агресор», – прокоментувала координаторка комітету Ольга Герасимʼюк.