Радіостанції почали більш уважно дотримуватися законодавства про україномовну пісню

04.12.2018

У період із листопада 2017 по жовтень 2018 року Національна рада лише 5 разів стягнула штраф із радіостанцій за порушення норм закону щодо  обов’язкової частки україномовних пісень та частки ведення передач українською мовою. Такі дані озвучив під час прес-конференції 4 грудня член Національної ради Сергій Костинський. Регулятор цього дня підбивав підсумки двох років дії мовних квот на радіо.

 Загальна сума штрафів за цей період становила 722 295,8 грн. У листопаді 2016 – жовтні 2017 року таких санкцій було 17.

За два роки Національна рада призначила радіостанціям три найбільші штрафи майже на мільйон гривень за недотримання квот пісень українською мовою. І щоразу, повідомив Сергій Костинський, для виконання норми закону радіостанціям не вистачало лише однієї пісні.

Так, «Радіо НВ» – не вистачило 7% для виконання квоти щодо україномовних пісень в ефірі. Штраф, тобто вартість однієї пісні, для радіостанції сягнув 349 449,49 грн. «Радіо П’ятница» не вистачило 1% для виконання норми закону. Штраф становив 327 842,23 грн. «Радіо Ера FM» – не вистачило 2%, і штраф дорівнював 317 438,21 грн.

Сергій Костинський наголосив, що Національна рада дуже пильно стежить за тим, щоб норми закону виконувалися. «Для нас надзвичайно принциповим є виконання закону… Ми нікому не робимо компроміс, ні для кого не робимо знижки, порушив – буде штраф, неважливо наскільки ти велика радіостанція, наскільки маленька радіостанція, все одно буде штраф», – сказав він.

Загалом за два роки після впровадження законодавством обов’язкової частки україномовних пісень і ведення передач державною мовою загальна сума 22 штрафів становить 1 724 252,3 грн.  Із них 17 штрафів на загальну суму 1 616 880,75 грн стосуються саме квоти пісень українською мовою.

«За показниками штрафів можна стверджувати: впровадження української мови в ефірі радіостанцій відбувається простіше, ніж впровадження пісень українською мовою. Найбільше штрафів саме за пісні», – підсумував Сергій Костинський.

У період із листопада 2017 до жовтня 2018-го року відповідно до вимог закону частка пісень українською мовою мала становити не менше ніж 30%, а обсяг ведення передач українською мовою – не менше ніж 55%.

У прес-конференції також взяли участь член Національної ради Валентин Коваль, співачка Alyosha, лідер гурту «Антитіла» Тарас Тополя і виконавчий продюсер «Радіо «Промінь» Максим Яковенко.