Радіостанції «Дані» з Балаклії призначено штраф через недостатню кількість пісень українською мовою та оголошено попередження за інше порушення

18.04.2019

На підставі виявлених порушень в діяльності ліцензіата ТОВ «Дані-Теплоцентр» (позивні «Дані»), м. Балаклія Харківської обл., 18 квітня Національна рада вирішила застосувати до нього одразу дві санкції – «оголошення попередження» і «стягнення штрафу» у розмірі 5% від суми ліцензійного збору. Протягом місяця мовник зобов’язаний привести свою діяльність у відповідність до вимог законодавства.

До Національної ради надійшло звернення з наріканням на діяльність радіостанції «Дані». У ньому громадянин В.П. Чупрін скаржився, що 2 лютого 2019 року мовник транслював аудіовізуальний твір гурту «Ленінград», що містить нецензурне висловлювання. З огляду на одержану інформацію другого і третього лютого 2019 року регулятор провів моніторинг мовлення ТОВ «Дані-Теплоцентр», під час якого зафіксував ознаки порушення вимог частини другої статті 9, частини сьомої статті 27 та частини другої статті 62 Закону України «Про телебачення і радіомовлення». Позапланова виїзна перевірки підтвердила їх наявність у мовленні ліцензіата.

Зокрема, другого лютого 2019 року о 07:47 ТОВ «Дані-Теплоцентр» справді транслювало аудіовізуальний твір гурту «Ленінград», наприкінці якого звучали слова з нецензурною лексикою: «Даешь интернет, …лядь!». Оскільки даний контент належить до програм та передач, що можуть зашкодити фізичному, інтелектуальному і духовному розвитку неповнолітніх та юнацтва, його заборонено розповсюджувати або анонсувати, за винятком проміжку ефірного часу з 23:00 до 6:00.

Крім того, Національна рада з’ясувала, що третього лютого 2019 року ліцензіат також не дотримався законодавчих норм щодо мови. Адже цього дня із 07:00 по 14:00 частка пісень українською мовою в його ефірі становила лише 33,67%, тоді як відповідно до законодавства їх обсяг має бути не менше 35%.

Так, за порушення частини сьомої статті 27 та частини другої статті 62 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» Національна рада оголосила мовнику попередження.

Через невиконання обов’язкової частки української мови, керуючись частиною одинадцятою статті 72 Закону України «Про телебачення і радіомовлення», регулятор застосував до ТОВ «Дані-Теплоцентр» санкцію «стягнення штрафу» у розмірі 1 455,16 грн. (5% від суми ліцензійного збору). У тридцятиденний термін з дня повідомлення Національною радою про ухвалене рішення ліцензіат має сплатити штраф до Державного бюджету України.