Радіокомпанія з Полтавщини не дотрималася власної концепції мовлення та припустилася інших порушень і отримала попередження від регулятора

20.11.2019

У діяльності проводового мовника КП «Інформаційний центр «Миргородщина» плановою перевіркою виявлено недотримання програмної концепції мовлення, що є порушенням частини восьмої статті 28 Закону України «Про телебачення і радіомовлення», та інші невідповідності законодавчим нормам. До ліцензіата застосовано санкцію «оголошення попередження».

На підставі моніторингу ефіру радіостанції «Інформаційний центр «Миргородщина», с. Слобідка Полтавської обл., що тривав з 30 вересня по 6 жовтня 2019 року, перевіркою зафіксовано зменшення загального обсягу мовлення, за ліцензією – 3 год./тиждень, фактично – 1 год./тиждень. Відповідно зменшився і обсяг передбачених програмною концепцією  жанрових передач, зовсім не було в ефірі освітнього і дитячого контенту.

Виявлено також порушення щодо розміщення рекламної інформації. Так, в ефірі ліцензіата 4 жовтня 2019 року о 14:58 зафіксовано розміщення інформації рекламного характеру «Послуги цілительки Марфи» без відокремлення від іншої інформації, що є порушенням частини першої статті 9 Закону України «Про рекламу».

Крім того, відповідно до частини дванадцятої статті 21 цього Закону реклама послуг народної медицини (цілительства) та осіб, які їх надають, дозволяється лише за наявності відповідного спеціального дозволу на заняття народною медициною (цілительством), виданого центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони здоров’я, і повинна містити номер, дату видачі зазначеного дозволу та назву органу, який його видав, відповідного ж дозволу в мовника не було.

Також компанія упродовж 30 днів не внесла змін до ліцензії, хоч у неї змінилася організаційно-правова форма та умови діяльності, як вимагає частина четверта статті 35 Закону України «Про телебачення і радіомовлення».

Національна рада зобов’язала ліцензіата упродовж місяця увідповіднити свою діяльність умовам ліцензії та не порушувати законодавчі вимоги надалі.