Радіо «СІМОН» має сплатити штраф за невиконання квоти україномовних пісень

15.07.2021

На засіданні 15 липня Національна рада застосувала санкцію «стягнення штрафу» до радіомовника ТОВ «Телерадіокомпанія «СІМОН.» (позивні «Радио сто шесть и шесть») із м. Харкова. В його ефірі обсяг пісень українською мовою становив менше, ніж того вимагає закон. Компанія має сплатити майже 30 тис. грн до державного бюджету України.

Позапланова перевірка радіо «СІМОН», проведена на підставі моніторингу за 18.03.2021, зафіксувала, що обсяг пісень державною мовою у проміжку часу між 15.00 та 22.00 становив 23,6%. Натомість законодавчі норми передбачають, що радіостанції, в ефірі яких здебільшого (понад 60%) транслюються музичні твори офіційними мовами Європейського Союзу, повинні забезпечити обсяг україномовних пісень щонайменше 25 відсотків упродовж доби, а також у визначених відрізках часу.

З огляду на це Національна рада визнала порушення ліцензіатом частини третьої статті 9, пункту а) частини першої статті 59 Закону України «Про телебачення і радіомовлення». Регулятор застосував до компанії санкцію «стягнення штрафу».

У тридцятиденний термін радіо «СІМОН» має сплатити до державного бюджету штраф у розмірі 5% суми ліцензійного збору, що становить 28 101,94 грн. Також мовникові дано місяць, щоб привести свою діяльність у відповідність до вимог чинного законодавства.