Радіо «Шансон» призначено додаткову позапланову перевірку

20.05.2016

Регуляторний орган вирішив провести додаткову позапланову перевірку телерадіокомпанії «Шансон» за ліцензією на мовлення на частоті 103,5 МГц у м. Харкові з метою перевірки дотримання компанією вимог законодавства щодо трансляції музичних творів українських авторів і виконавців.

Позапланова перевірка ліцензіата проводилася за результатами моніторингу, під час якого у грудні 2015 року було зафіксовано, що частка музичних творів українських авторів чи виконавців в ефірі компанії становить 27,7%. Відповідно до частини першої статті 9 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» у загальному обсязі мовлення кожної телерадіоорганізації така частка має становити не менше як 50 відсотків.

Представники компанії подали свої заперечення і наполягають, що «Шансон» дотримується вимог законодавства і в його ефірі було понад 52% творів українських авторів чи виконавців.

Оскільки в законі немає чітко виписаного тлумачення, за якими критеріями визначати такі твори, і підхід до їх підрахунку в мовників і регуляторного органу дещо різниться, член Національної ради Сергій Костинський запропонував провести додаткову позапланову перевірку, щоб розглянути детально ті аргументи, на які посилається ліцензіат, відстоюючи свою позицію.