«Радіо Мікс» і ТРК «ТВА» призначено позапланові перевірки

13.02.2020

Національна рада призначила позапланові перевірки ТОВ «Радіо Мікс», м. Дніпро (позивні «Інформатор ФМ») і ТОВ «ТРК «ТВА», м. Чернівці (логотип «tva»). Відповідні рішення були ухвалені під час засідання 13 лютого.

Моніторинг мовлення радіостанції «Інформатор ФМ» від 27 січня, коли в Україні відзначається День пам’яті жертв Голокосту, виявив ознаки порушень Правил ведення мовлення на теле- і радіоканалах у дні трауру (скорботи, жалоби) та дні пам’яті, пунктів а), б) частини першої статті 59 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» і постанови Верховної Ради України від 05.07.2011 № 3560/VI «Про 70-річчя трагедії Бабиного Яру». Зокрема, цей мовник не дотримався вимоги про  оголошення хвилини мовчання із супроводженням звуку метронома о 12 годині.

Під час проведення моніторингу ТРК «ТВА» було зафіксовано ознаки порушень умов ліцензії і чинного законодавства. Так, компанія не дотрималася частини п`ятої статті 6 Закону України «Про телебачення і радіомовлення», оскільки в ефірі передача «Без краваток» (початок о 01:05, 12:12, 18:42) транслювалася без інформації про виробника програми. Також було виявлено відхилення від програмної концепції мовлення, зокрема збільшено періодичність, час, обсяги мовлення. За ліцензією мовлення має здійснюватись 20 год./добу у відрізках часу: 00:00 – 02:00, 06:00 – 24:00, фактично загальний обсяг мовлення становив 23 год. 56 хв. 32 сек./добу. Також перевищено максимальну частку аудіовізуальної продукції іноземного виробництва, відповідно було зменшено мінімальну частку національного аудіовізуального продукту і загальний обсяг фільмопоказу.

Крім того, телеканал припустився порушень рекламного законодавства, оскільки транслювалися блоки комерційної та соціальної реклами, які не були чітко відокремлені від інших програм/передач на початку і наприкінці, а також інформація рекламного характеру поза рамками рубрик «Реклама» чи «На правах реклами».

Після проведення позапланових перевірок і з’ясування усіх обставин Національна рада ухвалить відповідні рішення.