«Радіо Кривбас» і телеканалу «UΛ:КУЛЬТУРА» оголошено попередження

12.11.2020

На засіданні 12 листопада Національна рада розглянула результати перевірок діяльності ліцензіатів – АТ «НСТУ», м. Київ (логотип «UΛ:КУЛЬТУРА») і ТОВ «РАДІО КРИВБАС», м. Кривий Ріг Дніпропетровської обл. (позивні «Радіо Кривбас») – та на їх підставі вирішила застосувати до мовників санкцію «оголошення попередження». Виявлені порушення стосувалися недотримання умов ліцензії та норм Закону України «Про телебачення і радіомовлення».

Перевірка Національної ради підтвердила наявність порушень у діяльності телеканалу «UΛ:КУЛЬТУРА», зафіксованих моніторингом мовлення 11 травня та у період із 17 по 23 серпня 2020 року. У ці дні ліцензіат не дотримався частини першої статті 9, частини сьомої статті 27 і частини восьмої статті 28 Закону України «Про телебачення і радіомовлення». Зокрема, мовник зменшив обсяг національного аудіовізуального продукту, який відповідно до закону має становити в ефірі телерадіоорганізацій не менше як 50%. Крім цього, телеканал не дотримувався умов ліцензії в частині програмної концепції мовлення, оскільки також зменшив загальний обсяг мовлення та у певні проміжки часу зовсім не здійснював мовлення.

Під час перевірки «Радіо Кривбас» Національна рада виявила, що 4 лютого 2020 року радіостанція транслювала програми власного виробництва та національний аудіовізуальний продукт меншим обсягом, ніж передбачено його ліцензією. Таким чином, ліцензіат порушив вимоги частини сьомої статті 27 і частини восьмої статті 28 Закону України «Про телебачення і радіомовлення».

Протягом місяця з дня ухвалення цих рішень ліцензіати зобов’язані привести свою діяльність у відповідність до вимог чинного законодавства. У разі не усунення порушень у визначений термін – Національна рада може призначити позапланову перевірку та застосувати до них інші санкції.