«Radio JAZZ», «ПРЯМИЙ FM», «Радіо «Промінь» і «Радіо «Культура» мовитимуть у Києві на FM-частотах

04.04.2019

4 квітня Національна рада підбила підсумки конкурсів на 4 FM-частоти в Києві. Конкурсними умовами для цих частот було визначено різні програмні концепції мовлення. Можливість мовити у столиці отримали ТОВ «Ч К», м. Київ («Radio JAZZ»), на частоті 104,6 МГц, ТОВ «Телеканал «Прямий», м. Київ («ПРЯМИЙ FM»), – на частоті 88,4 МГц, ПАТ «НСТУ», м. Київ («Радіо «Промінь»), – на частоті 97,2 МГц, ПАТ «НСТУ», м. Київ («Радіо «Культура»), – на частоті 97,6 МГц.

Конкурсними умовами для отримання ліцензії для мовлення на частоті  104,6 МГц передбачено, що в загальному обсязі мовлення не менше як 50 відсотків мають становити музичні твори, віднесені до певного визначеного напряму, стилю чи жанру, що має бути зазначено у форматі (джаз та/або класична музика). Передачі мають звучати 100% українською мовою і мовлення має відбуватися без ретрансляції програм та використання вихідних даних інших мовників.

Національна рада не допустила до участі в цьому конкурсі ТОВ «Телерадіовидавнича компанія «Мастер», м. Харків, через несплату грошового внеску під конкурсну гарантію.

Заяви на участь у конкурсі подали три радіокомпанії: ТОВ «Ч К», м. Київ («Radio JAZZ»); ТОВ «Радіо «Класика і джаз», м. Київ («Jazz&Blues»); ТОВ «Телерадіокомпанія «Стильне радіо», м. Київ («Стильний джаз»).

Переможцем конкурсу шляхом відкритого голосування Національна рада обрала ТОВ «Ч К», м. Київ («Radio JAZZ»).

До програмної концепції радіокомпанії, яка мовитиме на частоті 88,4 МГц, були такі вимоги: в загальному обсязі мовлення не менше як 60 відсотків має становити частка соціально важливих передач (інформаційних та соціально-політичних) для забезпечення інформаційних потреб громадян, обсяг ведення передач українською мовою – не менше ніж 80 відсотків, і мовлення має відбуватися без ретрансляції програм та використання вихідних даних інших мовників.

На цей конкурс подалася одна компанія – ТОВ «Телеканал «Прямий», м. Київ («ПРЯМИЙ FM»), яка і стала переможцем.

Відповідно до конкурсних вимог на частоті 97,2 МГц не менше як 50 відсотків мають становити передачі певного визначеного напряму, стилю чи жанру, що має бути зазначено у форматі (інформаційні, освітні та розважальні передачі). Передачі мають звучати лише українською мовою. Також не передбачено ретрансляції програм та використання вихідних даних інших мовників.

ПАТ «НСТУ», м. Київ («Радіо «Промінь»), – єдиний радіомовник, який подав заяву на участь у конкурсі. Оскільки його програмна концепція і технічні характеристики відповідають усім вимогам, його обрано переможцем.

Компанія, що мовитиме на частоті 97,6 МГц, має транслювати не менше ніж  50 відсотків передач певного визначеного напряму, стилю чи жанру, що має бути зазначено у форматі (культурно-мистецькі та освітні передачі), мова ведення передач – українська 100% і, мовлення має здійснюватися без ретрансляції програм та використання вихідних даних інших мовників.

Участь у конкурсі на частоту 97,6 МГц у Києві взяла одна радіокомпанія – ПАТ «НСТУ», м. Київ («Радіо «Культура»), яку Національна рада обрала переможцем.

Ілюстрація з сайту goodwp.com