Радіо «Формат» отримало штраф за невиконання мовних квот

28.03.2019

Національна рада застосувала санкцію «стягнення штрафу» до ТОВ «Інформ мережа», м. Київ (позивні «Формат»), за невиконання мовних квот на ведення радіопередач дикторами та ведучими. Відповідне рішення регулятор ухвалив під час засідання 28 березня.

Планова перевірка радіо «Формат», проведена 7 березня ц. р. на основі моніторингу від 12.02.2019 на 105,9 Мгц у м. Пологах Запорізької обл., зафіксувала недотримання вимог частини п’ятої статті 9 Закону України «Про телебачення і радіомовлення».

Чинним законодавством передбачено, що телерадіоорганізації при здійсненні радіомовлення забезпечують не менше 60 відсотків добового обсягу ведення передач, у тому числі новинно-аналітичних блоків, розважальних передач (дикторами, ведучими радіопередач) державною мовою. Натомість частка ведення радіопередач державною мовою становила 9%.

Таке порушення є підставою для застосування санкції «стягнення штрафу» згідно з частиною одинадцятою статті 72 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» у розмірі 5 відсотків загальної суми ліцензійного збору. Для компанії «Формат» ця сума становить 1 988,23 грн.

Ліцензіата зобов’язано у тридцятиденний термін сплатити штраф до Державного бюджету і протягом місяця привести свою діяльність у відповідність до вимог чинного законодавства.