Рада Європи ухвалила рекомендації щодо мережевого нейтралітету

19.01.2016

РАДА ЄВРОПИ ОПУБЛІКУВАЛА КЕРІВНІ ВКАЗІВКИ ЩОДО МЕРЕЖЕВОГО НЕЙТРАЛІТЕТУ ДЛЯ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЗАХИСТУ СВОБОДИ ВИСЛОВЛЮВАНЬ ТА КОНФІДЕНЦІЙНОСТІ. ВОНИ СТАЛИ РЕЗУЛЬТАТОМ НАПРАЦЮВАНЬ У РАМКАХ КЕРІВНОГО КОМІТЕТУ РАДИ ЄВРОПИ З ПИТАНЬ МЕДІА ТА ІНФОРМАЦІЙНОГО СУСПІЛЬСТВА, ПРЕДСТАВНИКОМ УКРАЇНИ В ЯКОМУ Є ПЕРШИЙ ЗАСТУПНИК ГОЛОВИ НАЦІОНАЛЬНОЇ РАДИ ОЛЬГА ГЕРАСИМ’ЮК.

Рада Європи опублікувала керівні вказівки щодо мережевого нейтралітету для забезпечення захисту свободи висловлювань та конфіденційності. Вони стали результатом напрацювань у рамках Керівного комітету Ради Європи з питань медіа та інформаційного суспільства, представником України в якому є перший заступник голови Національної ради Ольга Герасим’юк.

У своїй Рекомендації Комітет Міністрів Ради Європи закликав Європейські країни гарантувати принцип мережевого нейтралітету під час розроблення національної законодавчої бази з метою забезпечення захисту права на свободу висловлювань, доступу до інформації та права на конфіденційність. У керівних вказівках мережевого нейтралітету наголошується, що інтернет-трафік повинен бути однаковим, без дискримінації, обмеження чи перешкоди незалежно від відправника, отримувача, змісту, застосунку, сервісу чи пристрою.

Визнаючи, що управління інтернет-трафіком інколи може служити законній меті, Комітет Міністрів підкреслює, що це управління також може призвести до блокування, дискримінації чи надання пріоритетності конкретним видам контенту, застосунків і послуг.

Із неофіційним перекладом Рекомендацій щодо мережевого нейтралітету можна ознайомитися на сайті Всеукраїнської асоціації інформаційної безпеки та інформаційних технологій

(www.vaibit.org )