Рада Європи у співпраці з ЄС готується до втілення в Україні другої фази Програми з підтримки

09.11.2018

З метою обговорення результатів співпраці упродовж 20152018 років та підготовки до роботи в найближчі три роки 8 листопада було проведено щорічну координаційну платформу Рамкової програми співпраці між ЄС та Радою Європи «Партнерство заради належного врядування» для країн Східного партнерства». До участі в заході були запрошені представники  центральних органів виконавчої влади, громадянського суспільства,  міжнародних організацій і народні депутати України.

Термін реалізації усіх  нинішніх проектів  Програми «Партнерство заради належного врядування для країн Східного партнерства»  спливає  в Україні до кінця цього року. З 2019-го стартує її друга фаза, яка триватиме так само три роки, тобто включно до 2021-го року. Підготовка до неї розпочинається вже сьогодні – з підбиття підсумків роботи проектів, що діють в Україні, та обговорення подальших пріоритетів взаємодії в рамках Програми. 

Верена Тейлор, директор Офісу Генерального директорату програм у Страсбурзі, у своєму вступному слові відзначила, що упродовж 2015–2018 років у заходах Програми взяло участь близько 7-ми тисяч учасників. Спільними зусиллями була проведена велика робота в багатьох напрямах, зокрема щодо реформи медіа-сфери, боротьби з дискримінацією, протидії кіберзлочинності,  розробки етичного кодексу, адаптації українського медійного законодавства до кращих європейських практик. Однак розроблені закони та розпочаті зміни тепер мають бути втілені в життя, і, на її думку, саме це завдання лишається одним із найважливіших аспектів подальшої співпраці в Україні. Верена Тейлор також переконана, що у вирішенні цих завдань національним партнерам можуть допомогти тренінги, тому, вона наголосила, практика їх проведення необхідна і в другій фазі Програми.      

У розмові про бачення щодо виконання наступних завдань Програми Мартін Клауке, керівник Першого відділу програм допомоги «Належне управління та демократизація», повідомив, що надалі проекти матимуть більш регіональне спрямування. Крім того,  велика увага приділятиметься двосторонній співпраці між окремими країнами. Над більшістю вже розпочатих проектів співпраця триватиме і далі, зокрема це стосуватиметься реформування пенітенціарної системи, запровадження і дотримання Європейських стандартів із прав людини тощо.

Упродовж двох сесій засідання співробітники Офісу Ради Європи в Україні представили  учасникам платформи  презентації з інформацією про поточні напрацювання та ключові досягнення проектів  – свобода медіа, боротьба з корупцією, зміцнення захисту національних меншин, а також гендерні питання, які є наскрізною темою у всіх проектах. По їх завершенню голова Офісу Ради Європи в Україні  Мортен Енберг, зауважив, що робота, яка ведеться у рамках Програми, поширюється на всю територію України. Водночас він відзначив  відкритість українських партнерів до співпраці та подякував їм за активне сприяння у втіленні Програми в Україні.  

У вступному слові Національний координатор  Програми співробітництва,  представник Міністерства закордонних справ України Сергій Саєнко підкреслив, що пріоритети напрямів роботи Програми «Партнерство заради належного врядування для країн Східного партнерства» цілком відповідають плану розвитку співпраці України з Європейським Союзом. За його словами, Програма співробітництва надає неабияку підтримку у процесі впровадження та здійснення важливих для України реформ, тому українські партнери зацікавлені якомога швидше продовжити роботу над проектами.

Зі свого боку Національна рада також висловлює вдячність Раді Європі за плідну співпрацю та важливу підтримку, яка наблизила діяльність національного медіа-регулятора до відповідності кращим практикам європейського законодавства. Адже зокрема і завдяки проектам Ради Європи в національного регулятора медіа-сфери на законодавчому рівні з’явилися нові повноваження, які вже сьогодні посилили його регуляторні спроможності. Тому  сприяння Проекту Офісу Ради Європи в Україні у розробці  нового закону про аудіовізуальні медіа-сервіси вселяє надію на те, що незабаром Національна рада отримає можливість  діяти з максимальною ефективністю.


Перейти до вмісту