Рада Європи презентувала План дій для України на 2011-2014 роки

24.10.2011

16 вересня 2011 року в Дипломатичній академії України відбулася презентація Плану дій Ради Європи для України на 2011–2014 роки. У заході взяли участь керівники органів державної влади, залучених до співробітництва в рамках проектів Плану, представники дипломатичного корпусу, акредитованого в Україні, представники неурядових організацій та ЗМІ.

Національну раду, що є одним з головних учасників української сторони в реалізації передбачених проектів, представляли голова цього регуляторного органу Володимир Манжосов, заступник голови Лариса Мудрак та завідувач сектору міжнародних зв’язків Людмила Василенко.

План дій для України є спільною стратегічною ініціативою Ради Європи та українських органів влади, метою якого є надання підтримки в процесі виконання її зобов’язань як члена Ради Європи та в реалізації європейських амбіцій України. Він зосереджений на таких пріоритетних напрямах як виборча реформа, боротьба з корупцією у політичній, економічній та адміністративній сферах, реформа управління правосуддям та правоохоронними органами; ЗМІ; захист меншин, посилення політичної культури і плюралізму в суспільстві; місцева демократія, соціальна єдність, освіта, культура, молодіжна політика і спорт.

Цей захід набув особливого значення з огляду на те, що він проходив у період головування України в Комітеті міністрів Ради Європи. Презентацію відвідав генеральний секретар Ради Європи Торбйорнг Ягланд. За його словами, Україна домоглася значного прогресу у виконанні попередніх двох Планів дій, які охоплювали періоди з 2005-го по 2008 рік і з 2008-го по 2011 рік. «Я впевнений, що нам вдасться досягнути успіху. Ми будемо намагатися зосередитися на Плані дій, і заглядаючи у майбутнє, я впевнений, що позитивного результату буде досягнуто»,– зазначив пан Ягланд під час презентації.

Новий План дій є інструментом, спрямованим на підтримку демократичних реформ в Україні та сприяння нашій державі у таких сферах як посилення захисту прав людини, забезпечення верховенства права, розвиток демократичних інститутів і процедур на національному, регіональному та місцевих рівнях тощо.

Регуляторний орган у сфері телебачення і радіомовлення залучений до проектів «Сприяння європейським стандартам в українському медійному середовищі» на 2011-2012 роки та 2012-2014 роки.

За словами генерального Секретаря Ради ЄвропиТорбйорна Ягланда та голови Комітету міністрів Ради Європи, міністра закордонних справ України Костянтина Грищенка, фінансування заходів в рамках Плану дій для України буде здійснюватися одночасно з бюджету організації, за рахунок спільних програм Європейського Союзу та Ради Європи, а також завдяки добровільним внескам окремих держав – членів Ради Європи.