Питання платформ спільного доступу обговорюється на засіданні EPRA

21.10.2021

21 жовтня триває другий день 54-го засідання Європейської платформи регуляторних органів (EPRA), що відбувається у форматі спеціальної онлайн-сесії, присвяченої обговоренню ключових проблем регулювання платформ спільного доступу. У заході беруть участь начальниця відділу міжнародного співробітництва Національної ради Ірина Моцар та її заступниця Ганна Мазарська.

Вебінар складається з двох окремих тематичних частин.

Під час першої частини «Обговорення з науковцями» члени EPRA ознайомляться з точкою зору науковців щодо ключових питань, порушених транспозицією статей 28a та 28b Директиви ЄС про аудіовізуальні медіа-послуги (AVMSD) щодо платформ спільного доступу до відео, включаючи аспекти захисту неповнолітніх, комерційної реклами та питання управління (спів- та саморегулювання через кодекси поведінки).

В рамках другої частини заходу «Круглий стіл для членів EPRA» учасникам буде представлено короткий огляд ключових висновків з порівняльного звіту Європейської аудіовізуальної обсерваторії щодо правил, які застосовуються до платформ спільного доступу, а також поточного стану транспонування Директиви.

Члени EPRA продемонструють кращі практики, а також окреслені труднощі та дилеми, що постають перед регуляторними органами, зокрема щодо визначення та виявлення платформ спільного доступу до відео, обліку платформ, що підпадають під юрисдикцією регулятора, розробки та впровадження інструкцій для платформ, ролі, яку повинні відігравати регулятори, формування відносин з платформами, медіаграмотності як дієвого інструменту взаємодії для регулятора, механізмів позасудового вирішення спорів.