Психологічна допомога журналістам під час війни. Рекомендації та поради

21.11.2023

Сьогодні за умов війни люди упродовж тривалого часу перебувають у стресі, що загострює їх психологічний стан. Особливо це стосується осіб, які взаємодіють із чутливою інформацією, — журналістів, які працюють на прифронтових територіях, медійників і редакторів, які опрацьовують написані тексти, відзняті фото- і відеоматеріали воєнної тематики.

Для психологічної підтримки воєнних журналістів та медійників Національна рада оприлюднює оновлену презентацію і Рекомендації щодо забезпечення психологічної допомоги працівникам медіасфери.

Рекомендації було ухвалено 5 липня 2022 року на засіданні Громадської ради, яка діє при Національній раді. Вони створені на основі відкритих даних про світові дослідження і практики щодо надання всебічної допомоги журналістам у роботі з травмівним контентом.

Презентацію «Травма-інформована політика медіаіндустрії» на базі Рекомендацій підготувала та оновила членкиня Громадської ради при Національній раді, президентка Української асоціації медіапсихологів і медіапедагогів, член-кореспондентка НАПН України, докторка психологічних наук Любов Найдьонова.

Мета презентації –

  • привернути посилену увагу медійних організацій, і зокрема медійників, до проблеми психотравматизації;
  • акцентувати увагу на потребі проведення необхідних фахових психологічних консультацій для кращого забезпечення безбар’єрної психологічної допомоги журналістам під час війни;
  • профілактування посттравматичних стресових розладів у медійників.