Призначено позапланові перевірки трьом ліцензіатам

25.07.2019

Національна рада на засіданні 25 липня призначила позапланові перевірки трьом компаніям − ТОВ «Телерадіокомпанія Маяк», м. Олександрія Кіровоградської обл. (позивні послідовне звучання нот «ля», «до», «соль», «мі», «соль»), ТОВ ТРК «Академ TV», м. Суми (логотип «ATV») і ПАТ «Національна суспільна телерадіокомпанія України» − у зв’язку із зафіксованими ознаками порушень умов ліцензій та чинного законодавства.

Під час моніторингу радіомовлення ТОВ «Телерадіокомпанія Маяк» 19 червня цього року Національною радою було зафіксовано ознаку порушення ліцензіатом вимог частини другої статті 9 Закону України «Про телебачення і радіомовлення». Оскільки законодавчими вимоги передбачено, що телерадіоорганізації при здійсненні радіомовлення повинні забезпечувати частку пісень (словесно-музичних творів) державною мовою в обсязі не менше як 35 відсотків загального обсягу пісень, поширених протягом доби, а також не менше як 35 відсотків загального обсягу пісень, поширених у кожному проміжку часу між 07.00 та 14.00 і між 15.00 та 22.00. В ефірі ліцензіата цього дня частка пісень українською мовою протягом доби становила 34,5%, а у проміжку часу з 15:00 до 22:00 −33,3%.

Крім того, моніторингом зафіксовано значні відхилення від програмної концепції. Було зменшено частку програм власного виробництва (за ліцензією –
11 год./добу, фактично – 55 хв. 04 сек./добу), водночас не було науково-просвітницьких і дитячих передач. Також ретранслювалися програми радіо «Максимум ФМ», не передбачені ліцензією, оскільки у проміжку часу з 09:52 до 11:45 в ефірі не було позивних  «ля», «до», «соль», «мі», «соль», а  використовувались − «Максимум ФМ». Це є ознаками порушення частини 7 статті 27, частини восьмої статті 28, частин першої, другої статті 46 і пункту а) частини першої статті 59  Закону України «Про телебачення і радіомовлення».

Аналогічні ознаки порушень цього самого закону зафіксовано моніторингами Національної ради від 25 і 30 червня 2019 року в ефірі ТОВ ТРК «Академ TV», оскільки ретранслюється не передбачена ліцензією програма ТОВ «Новини 24 години» (логотип «NEWSONE»). Також зменшено частку програм (передач) власного виробництва і одночасно транслюються два логотипи − «ATV» і «NEWSONE».

Позапланову перевірку телеканалу «UA:ЛЬВІВ» призначено, оскільки моніторингом, проведеним 17 липня цього року на 12 ТВК у м. Львові, зафіксовано, що програми мовника не транслювалися. Це є ознаками порушень частини сьомої статті 27, частини восьмої статті 28 і  пункту а) частини першої статті 59 Закону України «Про телебачення і
радіомовлення».

Після проведення перевірок регуляторний орган ухвалить відповідні рішення.