Призначено позапланові перевірки ліцензіатам

01.03.2018

Національна рада на засіданні 1 березня призначила позапланові перевірки трьом компаніям у зв’язку із зафіксованими ознаками порушень умов ліцензій та чинного законодавства.

 До Національної ради надійшла скарга Київської міської організації Політичної партії «Українська Галицька партія» з наріканням на трансляцію 15 лютого 2018 року УК «Телебачення і радіомовлення «ЮТАР», м. Київ (позивні: «КІSS FM») аудіовізуального твору за участю особи, прізвище якої внесено до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці. Моніторингом мовлення радіокомпанії цього ж дня зафіксовано трансляцію пісні «Грустные танцы» у виконанні російського гурту «Слава КПСС», фронтменом і виконавцем якої є Машнов В’ячеслав Валерійович, прізвище якого 6 листопада 2017 внесено до зазначеного Переліку, що є ознакою порушення абзацу десятого частини другої статті 6,  пункту а) частини першої статті 59 Закону України «Про телебачення і радіомовлення».

 Підставою призначення перевірки ТОВ «ТРК «Примор’я», м. Балта Одеської обл. стали звернення ГО «Аратта-Одеса» і громадянина Полякова Ю.К., які скаржилися на ретрансляцію провайдером програмної послуги іноземних програм «ТНТ», «СТС» і «Русский роман», які не входять до Переліку іноземних програм, зміст яких відповідає вимогам Європейської конвенції про транскордонне телебачення і законодавства України, що є ознакою порушення вимог частини другої статті 42 Закону України «Про телебачення і радіомовлення». Також до Національної ради надійшло звернення від місцевої телерадіоорганізації ТОВ «Балінформкомпанія» з наріканням, що її  вилучено з переліку програм провайдера, хоч місцеві мовники обов’язково мають входити до складу універсальної програмної послуги.

Результатом моніторингу ТОВ «Алсет Плюс», м. Дрогобич Львівської обл. (логотип «Алсет»), здійсненого 30 січня 2018 року, зафіксовано відсутність ефірного мовлення компанії, що  свідчить про не усунення ліцензіатом порушень, за які Національна рада у грудні минулого року застосувала санкцію «оголошення попередження».

Після проведення перевірок регуляторний орган ухвалить відповідні рішення.