Призначено позапланові перевірки ліцензіатам

18.08.2016

Національна рада на засіданні 18 серпня призначила позапланові перевірки п’ятьом компаніям у зв’язку із зафіксованими ознаками порушень умов ліцензій та чинного законодавства.

Моніторинг ефіру ТОВ «Дитячий телевізійний канал «Лялє», м. Сімферополь АР Крим, зафіксував ознаки порушення вимог Закону України «Про телебачення і радіомовлення», оскільки частка національного аудіовізуального продукту становить 18% (а за законом має становити не менше 50%) та змінено головні параметри програмної концепції мовлення. Також транслювалася низка фільмів без прокатних посвідчень.

За результатами моніторингу кабельного мовника ТОВ «ТВ-ГОЛД», м. Запоріжжя, виявлено ознаки порушення частини сьомої статті 27 Закону України «Про телебачення і радіомовлення», оскільки фактичні показники мовлення не відповідають обсягам, зазначеним у ліцензії. Крім того, деяка рекламна інформація не була чітко відокремлена з використанням слова «реклама».

Також Національна рада розглянула питання про виконання провайдерами програмної послуги ТОВ «Телерадіокомпанія «Епсілон»,  м. Харків, ТОВ «КС плюс», м. Київ, ТОВ «Юнікаст інвест», м. Київ, рішень регулятора, якими до них було застосовано санкцію «стягнення штрафу». Пунктом 4 цих рішень ліцензіатів було зобов’язано протягом двох тижнів привести свою діяльність у відповідність до вимог чинного законодавства. Тому Національна рада призначила позапланові перевірки.