Призначено позапланові перевірки ліцензіатам

03.06.2016

Національна рада на засіданні 2 червня призначила позапланові перевірки чотирьом ліцензіатам. Відповідні рішення були ухвалені за результатами розгляду моніторингів діяльності компаній.

 Зокрема, у діяльності ТОВ «ВІЖН ТБ», м. Київ, зафіксовано ознаки порушень, пов’язані із зміною загальної концепції добору програм для ретрансляції, оскільки ретранслюється 19 програм, не передбачених ліцензією. Також зафіксовано ознаки порушення вимог пункту 2.3 Положення про порядок видачі ліцензії провайдера програмної послуги, оскільки ліцензією передбачено використання супутника Astra 4A, але ретрансляція здійснюється також із супутників  Amos і Hot Bird.

Промоніторивши 15 квітня ефір ТОВ «ТРК «Ритм», м. Рівне, працівники Національної ради виявили невідповідність фактичних показників мовлення обсягам, зазначеним у ліцензії: зменшено частку програм власного виробництва, зменшено обсяг науково-просвітницьких передач, натомість збільшено кількість інформаційно-аналітичних та публіцистичних і розважальних та музичних передач. Крім того, в ефірі каналу ретранслювалася інформаційно-аналітичної передачі «Шустер LIVE», тоді як чинною ліцензією не передбачено ретрансляції програм інших мовників.

Моніторинг ТОВ «Телекомпанія Віакор», м. Кіровоград, який здійснювався з використанням аналогової і цифрової технології програм, зафіксував ретрансляцію універсальної програмної послуги не в повному обсязі, ретрансляцію програм, що не входять до переліку дозволених, а також телеканалів, не передбачених загальною концепцією добору програм.

Результати контрольного моніторингу ТОВ ТРК «Нова Одеса, м. Одеса, здійсненого 28 квітня, засвідчили, що компанія не в повному усунула порушення, за які отримала санкцію «оголошення попередження» у березні цього року. Тому ліцензіату також призначено позапланову перевірку.