Призначено позапланові перевірки двом ліцензіатам

28.04.2021

Національна рада на засіданні 28 квітня призначила позапланові безвиїзні перевірки двом компаніям – ТОВ «Інформаційне агентство «ПРАВДАТУТ» (логотип  «ПРАВДА ТУТ»), м. Вишневе Київської обл., і КП «Медіа-центр» (логотип: комбіноване позначення, словесну частину якого представлено написами «Тясмин», «ТЕЛЕРАДІОМОВНА СТУДІЯ» та великою літерою «С», що виконано оригінальним шрифтом), м. Сміла Черкаської обл., − у зв’язку із зафіксованими ознаками порушень умов ліцензій та норм чинного законодавства.

Здійснюючи моніторинг супутникового мовлення телеканалу «ПРАВДА ТУТ» 1 квітня цього року, Національна рада зафіксовала ознаку порушення ліцензіатом вимог частини п’ятої статті 6 Закону України «Про телебачення і радіомовлення». Оскільки в ефірі мовника транслювалися передачі «Новини», «Мандруй Київщиною», «Політика без правил», «ПравдаТУТ Live ранок», «Погода на Правда Тут», «Топ 10 вражаючих фактів», «Україна щодня. Історія», «Не випадково» і «Матеріали для життя», у яких не було вказано ім’я автора чи авторів, назву і адресу виробника програми.

Також моніторингом зафіксовано суттєві відхилення від програмної концепції. Було зменшено частку програм власного виробництва (за ліцензією – 17 год. 39 хв./добу, фактично – 10 год. 01 хв./добу) і мінімальну частку національного аудіовізуального продукту (за ліцензією – не менше 20 год./добу, фактично – 12 год. 49 хв./добу. Натомість збільшено максимальну частку аудіовізуальної продукції іноземного виробництва (за ліцензією – не більше 4 год./добу, фактично – 11 год. 10 хв./добу). Крім того, супутникове мовлення здійснюється за технічними парламентами, не передбаченими ліцензією. Це є ознаками порушення вимог частини сьомої статті 27, частини восьмої статті 28 і пункту а) частини першої статті 59.

Позапланову безвиїзну перевірку КП «Медіа-центр» призначено на звернення депутатів Смілянської міської ради Ткаченка О. А. і Кредзинського Ю. Я. щодо того, що кабельне мовлення компанія не здіснює. Це підтвердив і моніторинг ефіру мовника, проведений 25 березня цього року. За програмною концепцією компанія має мовити 4 години на добу.

Позапланові перевірки мають бути проведені у період з 19 по 28 травня  2021 року. Після їх проведення і з’ясування всіх обставин Національна рада ухвалить відповідні рішення.