Привітання голови Національної ради до Дня Конституції

24.06.2016

СЬОГОДНІ МИ ВІДЗНАЧАЄМО 20-РІЧЧЯ ВИЗНАЧАЛЬНОГО ЗАКОНУ ДЕРЖАВИ, ЯКИЙ ЗАКРІПИВ ОСНОВИ НАШОЇ НЕЗАЛЕЖНОСТІ. В ІСТОРІЇ ЛЮДСТВА – ЦЕ ЛИШЕ МИТЬ, ЯКЩО ЗВАЖИТИ, ЩО САМОМУ ТЕРМІНУ «КОНСТИТУЦІЯ» ВЖЕ ПОНАД ДВІ ТИСЯЧІ РОКІВ. ЧАС, ІСТОРІЯ, ПОДІЇ ВНОСЯТЬ КОРЕКТИВИ В ОСНОВНИЙ ДОКУМЕНТ. ВПЕВНЕНИЙ, ЩО ЦІННОСТІ СВОБОДИ, ДЕМОКРАТІЇ ТА ВЕРХОВЕНСТВА ПРАВА ЛЮДИНИ ЗАВЖДИ ЗАЛИШАТИМУТЬСЯ В НІЙ НА ПЕРШОМУ МІСЦІ.

Шановні друзі!

Сьогодні ми відзначаємо 20-річчя визначального Закону держави, який закріпив основи нашої Незалежності. В історії людства- це лишемить, якщо зважити, що самому терміну «конституція» вже понад дві тисячі років.

Автор першої української Конституції гетьман Пилип Орлик писав: «Держава живе, коли у такому документі є наступність». У ній було узагальнено попередній досвід козацької держави і визначено шлях її подальшого розвитку. Ми можемо пишатися тим, що вона була однією з перших у Європі та світі.

300 років тому було створено цей документ, і три століття Україна не мала свободи! Останні події у нашій країні спонукали іншими очима подивитися на те, що записано в Конституції, оцінити право на свободу слова і змусили на практиці зрозуміти, що означає захист кордонів держави.

Підписуюсь під кожним словом, сказаним Ліною Костенко: «Україна це – ексклюзив. По ній пройшлися усі кати історії, на ній відпрацьовувались усі види випробувань. Вона загартована найвищим гартом. В умовах сучасного світу їй немає ціни».

Час, історія, події вносять корективи в основний документ. Впевнений, що цінності свободи, демократії та верховенства права людини завжди залишатимуться в ній на першому місці.

Зі святом!

Голова Національної ради Юрій Артеменко