Припинено безліцензійну діяльність з надання телевізійних послуг

06.04.2015

У рамках спільних заходів Національної ради і Міністерства внутрішніх справ України щодо протиправного поширення на території країни телевізійних каналів Російської Федерації, які не відповідають чинному українському законодавству і вимогам Європейської конвенції про транскордонне телебачення, припинено безліцензійну діяльність одного із мешканців смт Чабани Києво-Святошинського району Київської області.

Під час рейду, проведеного співробітниками Києво-Святошинського ГУ МВС України в Київській області спільно з працівником секретаріату представника Національної ради в Київській області, виявлено безліцензійну діяльність із надання послуг багатоканальної телемережі, яку провадив місцевий мешканець. У створеній ним без будь-яких дозвільних документів кабельній мережі транслювалися російські телеканали «Первый канал. Всемирная сеть», «TVCI», «НТВ», «ТВ3», «Пятница», які відповідно до ухвал Окружного адміністративного суду міста Києва тимчасово заборонені для ретрансляції або рішеннями Національної ради визнані такими, що не відповідають вимогам Європейської конвенції про транскордонне телебачення і законодавству України. Мешканці кількох будинків підтвердили наявність у мережі цих російських телеканалів і розповіли, що послуги вони оплачували готівкою без отримання будь-яких документів.

Співробітниками міліції вжито заходів щодо припинення безліцензійної діяльності, апаратуру описано і вилучено. Тривають слідчо-оперативні дії щодо причетності як фізичних, так і юридичних осіб до виявленого правопорушення.