«Прямий» першим із телеканалів вилучив аналогові частоти з ліцензії

01.11.2018

ТОВ «Телеканал «Прямий» на виконання рішення Національної ради, у зв’язку з припиненням використання в Україні аналогової технології телевізійного мовлення вніс зміни до своєї ліцензії – вилучив 16 частот на всій території країни, на яких велося аналогове мовлення. Таке рішення ухвалене регулятором 1 листопада.

1 вересня відповідно до постанови Уряду розповсюдження телевізійного мовлення в аналоговому стандарті було припинено на всій території України за винятком території з особливим режимом мовлення, окремих районів Сумської, Чернігівської і Харківської областей, що межують з країною-агресором, а також передавачів місцевих телерадіоорганізацій, які поки не мають ліцензій на цифрове мовлення.

У зв’язку із цим Національна рада 29 серпня ухвалила рішення про втрату чинності ліцензій на мовлення 40 загальнонаціональних і місцевих телерадіоорганізацій. Їх було зобов’язано внести відповідні зміни до власних ліцензій, вилучивши ті канали мовлення, які мають бути вимкнені.

Першим таку заяву на початку жовтня до Національної ради подав телеканал «Прямий». Його клопотання регулятор задовольнив на сьогоднішньому засіданні. Водночас у ліцензії залишаються частоти в Єнакієвому Донецької області, Луганську, Куп’янську Харківської області й Чернігові.