При ретрансляції іноземних програм провайдери повинні дотримуватися технічних характеристик, зазначених у договорах

01.04.2019

З’ясовуючи причину показу в ефірі деяких іноземних телеканалів повідомлення про дозвільні документи Роскомнадзору, регулятор дізнався про можливе використання неправильного налаштування для передачі сигналу. Національна рада звертає увагу провайдерів програмної послуги на необхідність дотримуватися технічних характеристик, зазначених у договірних зобов’язаннях з іноземними телеканалами.

Національна рада в межах законодавчо визначених повноважень проводить офіційний моніторинг телерадіопрограм, у тому числі й тих, які внесені до Переліку іноземних програм, зміст яких відповідає вимогам Європейської конвенції про транскордонне телебачення і законодавства України (далі – Перелік). За результатами моніторингу іноземних програм, які ретранслюються на території України на підставі європейських ліцензій та внесені до Переліку, зафіксовано трансляцію в ефірі посилання на дозвільні документи іншої країни, а саме свідоцтва про реєстрацію телеканалів, видані Федеральною службою з нагляду у сфері зв’язку, інформаційних технологій і масових комунікацій Російської Федерації (Роскомнадзором).

Використовуючи процедури співпраці, передбачені Європейською конвенцією про транскордонне телебачення, Національна рада звернулася до європейських телемовників з метою надання роз’яснень щодо правових підстав наявності зазначених елементів у їхніх програмних послугах, які ретранслюються на території України (термін «телемовник» вживається в значенні, визначеному в Європейській конвенції про транскордонне телебачення).

У відповідь на офіційний запит Національної ради європейський телемовник «English Club TV» зазначив, що провайдери програмних послуг та інші суб’єкти господарювання, які здійснюють ретрансляцію цієї програми на території України, ймовірно, використали невідповідні налаштування для передачі сигналу.

Зважаючи на це, Національна рада рекомендує провайдерам програмних послуг та суб’єктам господарювання діяти на підставі і в рамках галузевого законодавства та дотримуватися вимог цивільного законодавства. Зокрема, надавати свої послуги з ретрансляції іноземних програм, внесених до Переліку, відповідно до технічних характеристик, зазначених у договірних зобов’язаннях з іноземними телеканалами.

Наголошуємо, що виявлення під час моніторингу іноземних програм невідповідності технічних характеристик мовлення тим, про які було поінформовано Національну раду, може стати підставою для вжиття регулятором відповідних заходів реагування.