Проєкт Комітету Дені Дідро, до якого долучилася Національна рада, виходить на новий етап

10.11.2023

Комітет імені Дені Дідро, утворений медіаекспертами для сприяння вільному потоку об’єктивної та актуальної інформації замість пропаганди війни та дезінформації, зробив черговий крок у протидії російській пропаганді. Після припинення мовлення російських телеканалів на французькому супутнику Eutelsat Комітет спільно з «Репортерами без кордонів» готує пакет супутникових програм, що будуть орієнтовані на російську аудиторію.

У квітні 2022 року Комітет імені Дені Дідро ініціював петицію щодо впровадження санкцій Європейського Союзу проти двох російських операторів платного телебачення NTV+ і Trikolor, які мовили на супутниках Eutelsat. Цю петицію підписала і Національна рада. Наша співпраця продовжилась у наданні матеріалів на підтвердження ведення інформаційної війни проти Європи, а також на підтвердження фактів розповсюдження пропагандистських каналів на тимчасово окупованих територіях України. Після того, як у грудні минулого року вдалося припинити поширення російської пропаганди, Комітет ініціював створення альтернативної платформи новинних каналів для російськомовного населення. Він сприяв переговорам, які вели «Репортери без кордонів» (RSF) з Eutelsat.

Платформа Svoboda міститиме новинні програми, які надаватимуть всебічне і об’єктивне бачення подій у світі. RSF забезпечать створення контенту для платформи «Свобода», який відповідатиме найвищим журналістським стандартам. Планується створити спеціальні комітети з питань медіа та етики, які гарантуватимуть, що супутникова платформа працює за найвищими стандартами журналістики.

Така ініціатива, переконані її організатори, створить умови для поширення вільних і незалежних новин та інформації для людей, що не можуть скористатися своїм правом на інформацію.

Національна рада і надалі перебуватиме в тісному контакті з Комітетом імені Дені Дідро і продовжить співпрацю з ним у питаннях протидії пропаганді та дезінформації.