Провайдери програмної послуги разом із мовниками обговорили питання виконання вимог закону щодо УПП

02.12.2016

2 грудня в Національній раді в рамках засідання робочої групи з проблемних питань діяльності провайдерів програмної послуги відбулася зустріч представників медіа-груп і об’єднань та асоціацій провайдерів. Її організовано Національною радою, щоб сприяти діалогу між обома сторонами в питанні переходу на ринкові відносини при розповсюдженні програм українських мовників.

 1 січня 2017 року набуває чинності Закон України «Про внесення змін до Закону України “Про телебачення і радіомовлення” щодо уточнення умов розповсюдження програм телерадіоорганізацій у складі універсальної програмної послуги», яким перелік УПП обмежено телерадіопрограми Національної суспільної телерадіокомпанії України, місцевими і регіональними телерадіоорганізаціями, що здійснюють мовлення в межах не більше як однієї області, і парламентського телеканалу «Рада». Відтак трансляція усіх інших телевізійних каналів у мережах  провайдерів має відбуватися на господарських засадах, тобто з укладенням відповідних договорів між каналами і провайдерами.

Голова Національної ради Юрій Артеменко під час зустрічі наголосив, що регуляторний орган жорстко ставитиметься до виконання норм цього закону, оскільки він по черзі підтримувався представниками ринку – то мовниками, то провайдерами. Попри те, що певна корпоративна війна триває, Юрій Артеменко закликав відкинути боротьбу й індивідуально вирішувати всі питання, пришвидшити процес переговорів, аби вчасно отримати результат. 

Його підтримав член Національної ради Олег Черниш, який висловив загальне занепокоєння регуляторного органу тим, яким чином глядачі зможуть бачити програми, які звикли дивитися протягом 20 років, після 1 січня 2017 року. Він визнав, що процес зміни УПП і перехід на договірні відносини може бути певним стресом для суспільства. Тож для того, «щоб у глядачів не було шоку» і щоб максимально сприяти налагодженню відносин, була організована сьогоднішня зустріч.

Представники медіа-груп розповіли про те, що нині триває активний процес перемовин із провайдерами програмної послуги, що здійснюють розповсюдження програм. Вони готові до інтенсивної роботи і запевняють, що йдуть на контакт з усіма гравцями ринку. Перемовини ведуться з кожним провайдером, оскільки своїм завданням вважають розвиток бізнесу обох сторін.

Також медіа-групи висловили свої пропозиції щодо комерційного розповсюдження українських телеканалів у мережах провайдерів.

Провайдери, зважаючи на стислі терміни, висловили побажання введення певного «перехідного» періоду, для нових правил розповсюдження. Крім того, було зауважено, що переоформлення ліцензій потребує певного часу.

На це член Національної ради Олександр Ільяшенко зауважив, що до кінця року регуляторний орган напрацює алгоритм дій, як відстежуватиме виконання норм законодавства щодо нового складу універсальної програмної послуги.

Також під час зустрічі порушувалося питання розповсюдження медіа-групами своїх телеканалів пакетами. У працівників регуляторного органу і провайдерів є бачення того, що має бути можливість продавати телеканали окремо, а не пакетовано.

Загалом у питанні впровадження законодавства про розповсюдження програм універсальної програмної послуги позиція Національної ради збігається із позицією телеканалів у тому, що процес укладання договорів між провайдерами і мовниками треба пришвидшити. До цього закликали обидві сторони.

Крім того,  під час засідання робочої групи були  обговорені пропозиції до Плану розвитку національного телерадіоінформаційного простору. Запропоновані пропозиції будуть розглянуті Національною радою.